آتش‌سوزی در مترو تهران

 آتش‌سوزی در مترو تهران

برای باری دیگر در ماه‌های اخیر، آتش‌سوزی دیگری در مترو تهران گزارش شد تا روند جابجایی مسافران در آن مختل شود؛ آتش‌سوزی که به گفته مسئولان مترو، به ناوگان مترو ارتباط نداشته و دود آن از جای دیگری به ایستگاه شهید بهشتی وارد شده است.

download (4)
صبح امروز (حدود ساعت ۹)‌ در خط یک مترو تهران‌ در ایستگاه شهید بهشتی، آتشی که منشأ آن نامعلوم بود، مسافران را به وحشت انداخت.

بر اثر پیچیدن بوی شدید همراه با دود ـ که ظاهرا از سوخت‌ سیم حاصل شده بود ـ برخی از مسافران بد حال شدند تا مسئولان این ایستگاه مجبور به تخلیه مسافران برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار شوند.

این در حالی است که شاهدان عینی از حضور نیروهای امدادی و اورژانس در ایستگاه شهید بهشتی خبر می‌دهند که حکایت از ‌کنترل شدن حادثه رخ داده دارد.

البته هنوز علت این حادثه اعلام نشده و معلوم نیست، این آتش‌سوزی مربوط به قطار بوده که با خارج کردن آن روند جابجایی مسافران به حالت عادی بازگردد، یا مربوط به تأسیسات ایستگاه بوده که تعمیر آن می‌تواند حرکت قطار‌ها را مختل کند.

download (6)گفتنی است، در ماه‌های اخیر، مترو تهران چند بار با چند حادثه (از جمله آتش‌سوزی در محدوده ایستگاه اکباتان که به سرگردانی مسافران منجر شد) به صدر اخبار رسیده که با توجه به سن کم این مترو در قیاس با سامانه‌های حمل و نقل زیرمینی در دیگر نقاط جهان، چه بسا آمار قابل قبولی نباشد.

تکمیلی: وجود دود ارتباطی به ناوگان مترو نداشت

در پی انتشار این خبر، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در گزارشی که روی خروجی سایت خود قرار داد، به نقل از احسان مقدم، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل نوشت: دودی که در ایستگاه شهید بهشتی واقع در خط یک مترو تهران صبح امروز دیده شده، سرچشمه‌ای بیرون از ایستگاه مذکور و قطارهای فعال در خط داشته است.

وی افزود: در کارگاه ساخت خط سه مترو یک چادر برزنتی آتش گرفته که کمی دود تولید کرده و این دود وارد ایستگاه شهید بهشتی در خط یک شده است؛ این آتش‌سوزی‌ جزیی بوده و مشکلی برای مسافران پدید نیامده است.

گفتنی است، فارغ از اشاره نشدن به چرایی تخلیه ایستگاه شهید بهشتی در این گزارش، اخبار رسیده حکایت از تداوم روند خدمت‌رسانی مترو به مسافران در این مسیر دارد.

download (5)

 آتش‌سوزی در مترو تهران

images (5)

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید