آخرین خبر از پرتاب ماهواره‌های ایرانی

آخرین خبر از پرتاب ماهواره‌های ایرانی
قائم‌مقام سازمان فضایی کشور با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت این سازمان گفت: ماهواره‌های ظفر، طلوع و پارس با حامل‌های سنگین به فضا پرتاب می‌شوند.

حمید فاضلی قائم‌مقام سازمان فضایی کشور در حاشیه مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های این هفته در جهان و ایران، گفت: در آغاز هفته جهانی فضا هستیم. این هفته فرصتی برای همه کشورهای علاقمند به حوزه فعالیت‌های فضایی و ترویج و توسعه فعالیت‌های فضایی است.

وی گفت: نهادهای بین‌المللی در این هفته فعالیت‌های فضایی را همه ساله انجام می‌دهند و در ایران نیز از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه برنامه‌هایی در این زمینه به منظور ترویج و تشویق نوجوانان، نونهالان و آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در جهت استفاده از فعالیت‌های فضایی به خصوص در زمینه بهبود زندگی انجام می‌شود.فاضلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی عنوان می‌کنند فعالیت حوزه فضایی در کشور کم‌رنگ‌تر شده است، یادآور شد: بنده به هیچ‌وجه این مسئله را تایید نمی‌کنم. اعتبارات خوبی در دولت تدبیر و امید به ما ابلاغ شده و امسال در راستای فعالیت‌های جدید تخصیص‌های خوبی دریافت کرده‌ایم.

قائم‌مقام سازمان فضایی کشور با اشاره به اینکه فعالیت‌های فضایی های‌تک از دانش بالایی برخوردار است، گفت: این فعالیت‌ها نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. اینکه زیرساخت‌ها کاملا آماده شود، معمولا کشورهایی که در این حوزه برنامه‌های کوتاه مدتی را پیش‌بینی می‌کنند برنامه‌های‌شان بین ۵ تا ۱۰ ساله است و عمدتا ۲۰ تا ۴۰ سال پیش‌بینی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: ما در این زمینه ابدا با کندی مواجه نیستیم. زمانی دستاورد و نتایج خوب در فرصت‌هایی حاصل می‌شود و زمانی باید برای رسیدن به این دستاوردها تلاش کنیم تا فرصت‌های جدیدی ایجاد شود.

فاضلی با اشاره بر اهم برنامه‌های کوتاه‌مدت فضایی کشور، گفت: برنامه‌هایی که از قبل پیش‌بینی کرده‌ایم را ادامه می‌دهیم، مانند ماهواره‌ای که پیش‌بینی کردیم و ماهواره شریف‌ست و ناهید، ماهواره سازمان فضایی و دیگر ماهواره‌هایی که به دست همکاران ما در دست توسعه است و انشاءالله با حامل‌های پرقدرت‌تر که به صحنه خواهند آمد پرتاب محموله‌های سنگین‌تر فضایی را که با کمک دانشگاه‌ها و یا در سازمان فضایی در دست توسعه است، داشته باشیم.

وی گفت: ماهواره‌های ظفر، طلوع و پارس ماهواره‌هایی هستند که با کمک حامل‌های سنگین‌تر انشاءالله پرتاب خواهند شد.

فاضلی گفت: در زمینه ماهواره‌های مخابراتی هم در تلاش هستیم که تامین، ساخت و بومی‌سازی ماهواره‌های مخابراتی را در دست کار داریم.

قائم‌مقام سازمان فضایی کشور در خصوص اینکه آیا قرار است سازمان فضایی منحل شود؟ گفت: یکپارچگی این سازمان مورد تاکید ماست و معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به این امر تاکید داشتند، بنابراین نگرانی خاصی نیست و من در سخنانم خواستم بگویم که واقعا دستاوردهای خوبی در این زمینه در کشور ایجاد شده است.

آخرین خبر از پرتاب ماهواره‌های ایرانی
، ، ، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید