آغاز مرحله دوم ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

آغاز مرحله دوم ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

آغاز مرحله دوم ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از شروع مرحله دوم ارزیابی تمام دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی در نیمسال دوم سال ۹۹ خبر داد.

توکلی افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای فراهم نمودن کلیه شرایط واگذاری خدمات و الکترونیکی نمودن همه فرآیندهای مورد لزوم در دفاتر مذکور سامانه “ارزیابی و رتبه بندی” را به منظور تکمیل اطلاعات اولیه و رتبه بندی به صورت خود اظهاری راه اندازی نموده و تمامی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سطح استان موظف هستند ظرف مدت ۲۰ روز نسبت به تکمیل اطلاعات مورد لزوم اقدام نمایند.

وی با اشاره به این که تمامی دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.CRA.ir وارد بخش ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﺷﺪه و با انتخاب گزینه نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات از طریق بخش ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی اقدام نمایند، خاطر نشان کرد: دارندگان پروانه این دفاتر می توانند برای دسترسی سریع به سامانه مذکور از طریق آدرس www.prsb.cra.ir مراجعه کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه گفت: دارندگان پروانه این دفاتر، باید برای ورود به سامانه مذکور از کد ملی خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور استفاده نموده و در صورتی که نام کاربری و رمز عبور خود را هنگام ثبت‌نام تغییر داده باشد، باید نام کاربری و رمز عبور جدید را وارد نماید.

وی درباره ضرورت خود اظهاری در این سامانه بیان کرد: پس از اتمام مهلت ۲۰ روزه و اعلام نتایج ارزیابی، ارائه خدمات جدید به دفاتر، براساس رتبه‌ای که در این سامانه کسب کرده‌اند، انجام می‌شود و ثبت‌نام و خوداظهاری در این سامانه برای تمام دفاتر پیشخوان الزامی است.

توکلی افزود: براساس بند ۵-۶ فصل پنجم اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی غیر دولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی؛ تعداد خدماتی که هر دفتر می تواند ارائه دهد، با توجه به تعداد خدمات قابل ارائه در محدوده شهر و یا روستا تعیین می شود. بر این اساس دفاتر رتبه سه، حداکثر ۳۰ درصد خدمات مذکور، دفاتر رتبه دو حداکثر ۷۰ درصد خدمات یاد شده و دفاتر رتبه یک همه خدمات را می توانند ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید