اتهام دروغ به رییس جمهور پذیرفتنی نیست

اتهام دروغ به رییس جمهور پذیرفتنی نیست

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت مثلث آنلاین، درباره ارزیابی نقدهای وارده به دولت یازدهم، گفت: انتقادهایی که تاکنون مطرح شده حالت های زیادی از جمله خیرخواهی، دلسوزی، حساب کشی و رو کم کنی دارند بنابراین هر نقدی را باید با خودش سنجید، بر این اساس است که ماهیتش مشخص می شود.

وی نقد را همچون بوق توصیف کرد و افزود: احوالپرسی، اعلام خطر، حرکت کن، اعتراض یا حتی دشنام از جمله دلایل یک فرد برای بوق زدن هستند، بنابراین نقد درجات مختلف دارد، از انعکاس مطالبات مردم در اقصی نقاط کشور گرفته تا تسویه حساب های سیاسی را امروز در قالب انتقادهای متنوع به عملکرد دولت یازدهم در مجلس، مطبوعات و سایت های خبری شاهد هستیم.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با یادآوری سخن مقام معظم رهبری درباره فرصت دادن به دولت دکتر روحانی برای مستقر شدن و عملیاتی کردن برنامه‌های مدنظرش در حوزه اجرا، تصریح کرد: البته برخی کارها اورژانسی است یعنی اگر دولت سریع وارد نشود خسارت های جبران ناپذیری متوجه اقشاری از جامعه خواهد شد مثل یک پزشک که در شرایط عادی بیمار را ویزیت می کند، سپس اگر نیاز به جراحی بود وقت می دهد و در تاریخی مشخص تحت مراقبت های کامل بهداشتی و پزشکی عمل انجام می شود اما در صورتی که فرد تصادفی بود و هر لحظه امکان فوت شدن او می رود، دیگر طی کردن مراحل روتین پزشکی معنی و مفهومی ندارد.

وی درباره اتهام زدن دروغ به رئیس جمهور که چندی پیش انجام شد، تأکید کرد: معتقدم نسبت دروغ دادن به حرف های رئیس جمهور یا وزرای دولت جفایی بزرگ به کشور است؛ این کار از طرف هر شخصیتی انجام شده، آن را نمی پذیرم و  به هیچ عنوان این رویکرد را قبول ندارم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: وقتی شخصیت های درجه یک، چنین نسبتی را به یکدیگر می دهند دیگر نباید از جامعه انتظار داشت.

وی افزود: متأسفانه عملکرد نادرست شخصیت ها موجب شده که فرهنگ غلطی در جامعه حاکم شود، وقتی کسی اعلام می کند “فلانی دروغ می گوید ما راستگو هستیم” اگر خودش حرفی زد و حرفش با معیار راستی مقداری زاویه داشت بلافاصله رقیبش که مترصد فرصت بوده، او را متهم به دروغ گویی می کند.

مصری تأکید کرد: این ادبیات مردود و ناپسند منحصر به این روزها نیست و در دولت های گذشته هم شاهد آن بودیم؛ مردم نیز از بیان این مسائل ناراحت هستند چراکه در فرهنگ ایران و اسلامی این نوع ادبیات اصلا جایی ندارد.

اتهام دروغ به رییس جمهور پذیرفتنی نیست

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید