اظهارات اوباما در مورد سوریه

اوباما گفته روسیه ظاهرا با انتقال سیاسی قدرت در سوریه موافقت کرده استبه گزارش مثلث آنلاین به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است: ما با شرکای خود در آسیا که همواره همراه آمریکا در مقابله با تروریسم بودیم درباره مسائل مختلفی از جمله انرژی، اقتصاد، محیط زیست صحبت کردیم اما تروریسم بر نشست‌های ما و گفت‌وگوهای ما سایه افکنده بود. حملات در پاریس و مالی که اخیرا انجام شده یکی از محورهای مذاکرات ما بود. کشورهای آسیایی در طول سال‌ها در کنار ما برای مبارزه با تروریسم در خاورمیانه و جنوب شرق آسیا ایستادند. ما اکنون ائتلافی بزرگ برای از بین بردن تروریسم و داعش تشکیل داده‌ایم. ۲۴ کشور در ائتلاف علیه داعش مشارکت دارند اما تلاش‌ها باید افزایش یابد. کشورهای مختلف نیرو برای آموزش ارتش عراق فرستاده‌اند که این خود نیز راهی برای مقابله با تروریسم و داعش است. ۴۰ کشور مختلف تلاش‌هایی را برای توقف منابع درآمدی داعش اتخاذ کرده‌اند.»

اوباما بدون اشاره به نقش واقعی عربستان در کمک و هدایت داعش و تروریست‌های سوری گفته است: «عربستان و امارات نیز تا حدود زیادی توانسته‌اند مانع ارسال پول برای این گروه تروریستی شوند. همه این‌ها نشان می‌دهد که هیچ کس از داعش و تروریسم حمایت نمی‌کند و همه ما علیه این پدیده متحد هستیم.»

اوباما اما در ادامه به موضوع انتقال قدرت در سوریه اشاره کرده و می‌گوید: «پیشتر نیز از او خواسته بودم که حمایت از بشار اسد را متوقف کنند. بشار اسد علیه شهروندان خود دست به سلاح برده، چنین شخصی هیچ جایگاه و مشروعیتی در بین مردم خود ندارد. بحران سوریه مادامی که بشار اسد در قدرت باشد ادامه خواهد یافت. این شخص باید از قدرت کنار گذاشته شود. روسیه ظاهرا با انتقال سیاسی قدرت موافقت کرده است اما ما نتیجه این موضع را در روزهای آینده خواهیم دید.»

اظهارات اوباما در مورد سوریه

، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید