امنیت گوشی های هوشمند

امنیت گوشی های هوشمند
رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در رابطه با نفوذ و دسترسی به اطلاعات کاربران گوشی‌های هوشمند هشدار داد.

باقریان گفت: با افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و کم رونق شدن بازار رایانه‌های رومیزی، ویروس نویسان و طراحان حملات سایبری هم ترجیح می‌دهند تلاش‌های خود را روی سرقت اطلاعات حساس کاربران گوشی‌های همراه و تبلت‌ها متمرکز کنند. این مطلب بخوبی گویای آن است که در سال‌های اخیر بدافزارهای گوشی تلفن همراه رشدی سریع داشته‌اند و اغلب به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توانند خود را به صورت جعلی در نرم‌افزارهای رایج ارسال کرده و در بین گوشی‌های تلفن همراه منتشر شوند. وی تصریح کرد: یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های ارائه‌کننده سیستم‌عامل‌های گوشی‌های هوشمند با آن مواجه هستند آن است که هر چه محصول آن‌ها از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار شود به همان اندازه علاقه هکرها و ویروس‌نویسان به آن بیشتر می‌شود. براساس آخرین آمار بیش از یک سوم کاربران گوشی‌های هوشمند حتی برای حفاظت از امنیت خود از کلمه عبور هم استفاده نمی‌کنند و فناوری‌های تازه‌ای مانند HTML5 به سادگی آلت دست بدافزارنویسان شده‌اند. باقریان ادامه داد: از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌های هوشمند می‌توان به باز نکردن لینک‌های موجود در ایمیل‌های ناشناس، استفاده نکردن از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در منابع غیرمعتبر، حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی «وای فای» و خاموش نگه داشتن بلوتوث، استفاده از نرم افزارهای امنیتی و به روز نگه داشتن گوشی اشاره کرد. رئیس پلیس فتای غرب تهران در پایان از تمامی کاربران خواست با حفظ هشیاری و رعایت هشدار‌های ارائه شده از سوی مراجع انتظامی خود را از دام بزهکاران مصون نگه دارند.
عاقبت شوم دوستی در شبکه مجازی
مردی که با به دست آوردن فیلم‌های محرمانه و کاملاً خصوصی یکی از شهروندان قصد باجگیری از وی را داشت، از سوی پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ مرتضوی بیان داشت: در پی شکایت دختری جوان مبنی بر این‌که شخصی فیلم‌ها و تصاویر شخصی و کاملاً محرمانه وی را به‌دست آورده و با سوء‌استفاده از این تصاویر و فیلم‌ها قصد اخاذی و انتشار آن در فضای مجازی را دارد، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت و خیلی زود باجگیر اینترنتی به دام افتاد.
«مرتضوی» بیان داشت: این مجرم در بازجویی‌های خود با اعتراف به جرم خود گفت  با طعمه‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی آشنا شده و پس از مدتی اعتماد او را جلب کرده و او نیز فیلم‌ها و تصاویر خصوصی و محرمانه خود را برای وی ارسال کرده که پس از دریافت این اطلاعات شخصی، وی را تهدید به انتشار آن‌ها در فضای مجازی کرده است.

امنیت گوشی های هوشمند

، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید