نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به شورای نگهبان

نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به شورای نگهبان درباره اظهارات رئیس جمهور و دخالت دولت در انتخابات

شاید برای اولین بار است که رئیس جمهور با این صراحت، از تمایل خویش برای ورود جریان سیاسی حامی خود به مجلس، سخن به میان می آورد.
۲۱  تن از نمایندگان مجلس طی نامه ای خطاب به اعضای شورای نگهبان نسبت به اظهار تمایل رئیس جمهور برای ورود یک طیف سیاسی به مجلس و احتمال دخالت دولت در انتخابات اعتراض کردند. در بخش هایی از این نامه آمده است:

► اظهارات اخیر رئیس جمهور محترم در جمع استانداران و فرمانداران مبنی بر تمایل ایشان برای ورود یک جریان سیاسی(معتدلین) به مجلس دهم، موجی از نگرانی را بین نمایندگان مجلس و نیز کاندیداهای امیدوار به بی طرفی مُجری انتخابات، برانگیخته است.

►  شاید برای اولین بار است که رئیس جمهور با این صراحت، از تمایل خویش برای ورود جریان سیاسی حامی خود به مجلس، سخن به میان می آورد و جالب این که این تمایل را در جمع مجریان انتخابات بیان می دارد.

► بیم آن می رود که دولت یازدهم با این فرمان انتخاباتی آقای روحانی، به دنبال یکدست کردن دو قوه مجریه و مقننه و تلاش برای ایجاد مجلسی دولت ساخته برآید که با اصل تفکیک قوا و نیز بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت دولت در انتخابات مغایرت دارد.

► ما از شورای محترم نگهبان، استدعا داریم، در برابر این عزم خلاف قانون مُجری انتخابات، واکنش مناسب نشان داده،کارگزاران دولتی را ملزم به رعایت بی طرفی در انتخابات مجلس نماید چرا که در غیر این صورت، برگزاری انتخابات توسط دولتی که رئیس آن پیشاپیش اعلام کرده می خواهد جریان سیاسی طرفدار خود را در انتخابات پیروز ببیند، معنایی نخواهد داشت.

 

نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به شورای نگهبان

 

گالری پرده آرمیس
گالری پرده آرمیس در منظریه رشت

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید