بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب در میدان صیقلان رشت

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب.دکتر حسن تأمینی لیچایی نماینده ادوار شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ساعت ۲۲ روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۴۰۰ از ستاد مرکزی ائتلاف شهرخوب واقع در میدان صیقلان رشت بازدید کردند و با اعضای ائتلاف و جوانان مشتاق حاضر در محل دیدار و گفتگوی صمیمانه ای داشتند. در هر ۲ دورهٔ نمایندگی به‌عنوان سخنگو، نایب‌رئیس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران فعالیت داشته و در فراکسیون‌های مختلف دیگری نیز ازجمله کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی عضویت دارد. وی از اعضایِ فراکسیون «مبارزه با دخانیات»، نیز هست.

در مجلس هشتم شورای اسلامی کشور ایران

در مجلس نهم شورای اسلامی کشور ایران

نطق‌ها و مواضع در دوران نمایندگیِ مجلس

تأمینی فعالیت زیادی در فضای رسانه‌ای نداشت ولی گاهی با موضع‌گیری‌های خود، سبب می‌شد تا همچنان در افکار عمومی حضورداشته باشد. اغلب موضع‌گیری‌های تأمینی جنبه سیاسی نداشته و بیشتر در راستای مشکلات موجود در حوزه انتخابیه خود بود، و رویکرد خاص، مشخص و واضحی در قبال دولت‌ها نداشتو به‌واقع در هیچ دسته و جناحی قرار نمی‌گرفت، هر چند در کل با دولت یازدهم به نسبتِ دولتِ قبل‌از آن، روابط بهتری پیداکرده بود. وی ریاست «مجمع نمایندگان استان گیلان» را نیز به عهده داشت.

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب
بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب

افشای برنج وارداتی آلوده و مخالفت با تداوم واردات برنج

حسن تأمینی، که در دوران نمایندگی خود در مجلس عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران نیز بود، چندین بار در طول دوران نمایندگی خویش با بیان اینکه دست‌هایی به دنبال تداوم واردات برنج به کشور ایران و وابسته کردن مصرف‌کنندگان داخلی به برنج‌های خارجی هستند، از معرفی نشدن مقصرهای واردات برنج آلوده به کشور انتقاد کرد. وی همچنین از تداوم واردات برنج خارجی کم کیفیت به ایران انتقاد داشته و این تداوم واردات برنج را عامل و باعث تغییر کردن ذائقه غذایی مردم ایران می‌داند.حسن تأمینی لیچایی طی یادداشتی در مورد برنج‌های وارداتی، آلودگی این برنج‌ها را قطعی اعلام کرد. قسمتی از متن یادداشت حسن تأمینی در این رابطه که برخی سایت‌ها آن را منتشر کردند، به شرح زیر بو ده است:

در سال هشتادونه هم واردات برنج‌های آلوده صورت گرفت و مجلس با اطلاع‌رسانی به مردم و همچنین تذکر به وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی از ورود محصولات وارداتی بی‌کیفیت جلوگیری کرد. همچنین صداوسیما از تبلیغ برنج‌های آلوده خودداری کرد اما دوباره شاهدیم که برنج‌های آلوده از هند و پاکستان وارد کشور شده و در بازار به فروش می‌رسد. متأسفانه در گزارش‌های مجلس به این نتیجه رسیده‌ایم که مافیای برنج اجازه نمی‌دهد برنج سالم به کشور وارد شود. واردات برنج برای برخی از آقایان سود بالایی دارد. آن‌ها برنج درجه ۳ را از کشورهای پاکستان و هند خریداری کرده و در ایران باقیمت بالاتر به مردم می‌فروشند.

بازدید دکتر تامینی از ستاد ائتلاف شهرخوب

اجباری شدن مشاوره ژنتیک

حسن تأمینی لیچایی نمایندهٔ رشت، به‌ضرورت مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج اعتقاد داشت
و در این زمینه معتقد بود باوجوداین که از پیشتر از این نیز مشاوره‌های ژنتیک با توجه به
حساسیتی که دارند انجام می‌شده، اما نمایندگان مجلس در نظر داشته‌اند که با توجه به
بیماری‌های ژنتیکی که وجود دارد، این روند مشاوره ژنتیک را قانونمند کنند که وزارت بهداشت
و سازمان بهزیستی نیز موافق اجرای این برنامه می‌بودند و نمایندگان مجلس نیز نظر مساعدی
بر اجرای این لایحه پیدا کردند. حسن تأمینی لیچایی که در آن زمان، عضو کمیسیون بهداشت
مجلس شورای اسلامی بود، تصریح کرد، هزینه‌های مشاوره ژنتیک در ایران بسیار بالاست و
در صورت نهایی شدن این طرح در مجلس، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و
سازمان بهزیستی، موظف می‌شدند تا، مجموعهٔ مشاوره‌ها، ازجمله مشاورهٔ ژنتیک را قبل
از هر ازدواجی برای متقاضیان انجام دهند.

، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close vindow

آغاز بکار ائتلاف شهر خوب
آغاز بکار ائتلاف شهر خوب

مردم خوب رشت اینبار و در ششمین آزمون انتخاب شورا برای شهرشان شورایی ضعیف و بدور از درک واقعی از مسائل و مشکلات شهر نمی‌خواهند. از این رو، شرایط ایجاب می‌کند که در انتخابات شورای پیش رو، از حق قانونی و شهروندی خود به نحوی درست و شایسته استفاده کرده و برای داشتن شورایی قدرتمند، برخاسته از ارزشهای انسانی و معتقد به خدمتگزاری اقدام نمایند.