توسعه در بخش حمل‌ونقل تهران

توسعه در بخش حمل‌ونقل تهران

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به توسعه مترو پایتخت به عنوان اولویت شهرداری در سال ۹۳ گفت: ‌بدهکاری زیادی در بخش حمل و نقل عمومی به شهروندان داریم که امیدواریم در سال ۹۳ حداقل بخشی از آن را جبران کنیم.

حجت‌الله بهروز در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سال ۹۳ توسعه مترو به عنوان اولویت اصلی و شبکه اتوبوسرانی به عنوان مکمل شبکه حمل‌ونقل انبوه مورد توجه شهرداری خواهد بود.

وی افزود: حدود پنج سال پیش قولی به مردم دادیم که خطوط تندرو را تکمیل کنیم و امیدواریم در سال جدید این امر محقق شود، البته در برنامه پنج ساله دوم نیز توسعه خطوط ویژه را خواهیم داشت.

وی در خصوص تکمیل نبودن دسترسی‌ها در بزرگراه‌های کشور به عنوان یکی از معضلات اصلی شهر تهران، گفت: دو دلیل عمده برای تکمیل شدن این دسترسی‌ها وجود دارد. اصلی‌ترین دلیل قرار گرفتن رمپ و لوپ‌ها در معابر اصلی و فضاهای مسکونی است که به دلیل مشکلات بحث تملک زمین‌ها بعضی پروژه‌ها بدون دسترسی‌ها و یا با حداقل دسترسی‌ها افتتاح می‌شود.

بهروز ادامه داد: در پروژه‌هایی که مشکل تملک زمین برای ساخت دسترسی‌ها بود تکمیل رمپ‌ و لوپ‌ها به آینده سپرده می‌شد که این آینده خیلی دیر می‌رسید، خوشبختانه در بزرگراه‌های جدید این موضوع حل شده است و برای مثال در بزرگراه امام علی(ع) به لحاظ دسترسی‌ها مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در بزرگراه‌های قدیمی که دسترسی‌ها کامل نیست سعی شده در چند سال اخیر با زدن پل مشکلاتشان حل شود. شهرداری تهران در برنامه پنج ساله دوم تمرکز فنی عمرانیش برای بهسازی وضعیت و تکمیل شبکه بزرگراهی پایتخت است. امیدواریم ظرف چهار ساله آینده رمپ و لوپ‌های بزرگراه‌های تهران تکمیل شود.

بهروز ادامه داد: بسیاری از بزرگراه‌ها و شریان‌های اصلی از مناطق پر تراکم عبور می‌کنند؛ احداث رمپ و لوپ‌ها باعث می‌شود بسیاری فضاهای مسکونی در مسیر این معابر قرار بگیرند و تملک آنها کار بسیار سختی است و برای شهرداری و شهروندان مشکلت بسیاری به وجود می‌آورد.

وی تاکید کرد: قطعا در قسمتی از ترافیک در معابر شهر به خاطر عدم تکمیل این رمپ‌ و لوپ‌ها و تردد‌های اضافه است.

قائم مقام معاون شهردار تهران در خصوص ایمنی تجهیزات بزرگراهی پایتخت گفت: تجهیزات ایمنی عمر مشخصی دارند و متاسفانه تخریب در شهر تهران بسیار زیاد است. متاسفانه این از مشخصه‌های شهر تهران شده است که تخریب تجهیزات ایمنی زیاد است.

وی افزود: به عنوان مثال گاردریل‌ها قابل تعمیر نیست و در صورت آسیب دیدن باید تعویض شود؛ در بزرگراه‌ها گروه‌های تعمیر هنوز به انتهای مسیر نرسیده باید دوباره در ابتدای بزرگراه عملیات تعمیری باید انجام دهند.

بهروز تاکید کرد: البته این به این معنا نیست که ما نباید به وظیفه خود عمل کنیم. قطعا این موضوع با ایمنی و جان شهروندان سر و کار دارد شهرداری هم تمام تلاش خود را خواهد کرد تا وضعیت بهتر شود. می‌پذیرم که در مورد علائم افقی و عمودی و تجهیزات وضعیت مناسبی نیستیم اما تلاش کرده‌ایم حداقل‌هایی را حفظ کنیم.

وی افزود: برنامه‌هایی برای سال‌های آتی با توجه به تاکید شهرداری تهران و سیاست‌های کلی شهرداری داریم تا وضعیت را در شرایط مطلوبی تثبیت کنیم البته در این مسیر باید شهروندان نیز همکاری کنند.

قائم مقام معاون شهردار تهران با تاکید بر توسعه خطوط ویژه در شهر تهران افزود: بعضی مسیرها که از مراکز پرجمعیت شهر عبور می‌کنند خطوط ویژه در آنها ایجاد می‌شود این خطوط خاصیت اتوبوس‌های تندرو دارند. این اتوبوس‌ها زمانبندی را رعایت می‌کنند امیدواریم تا این کار لینک مترو و اتوبوسرانی برای تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی برقرار شود.

وی تاکید کرد: در پنج سال آینده توسعه مترو و خطوط ویژه به عنوان ستون فقرات شبکه حمل و نقل عمومی مد نظر است تا از این طریق امکان استفاده راحت‌ شهروندان فراهم شود.

توسعه در بخش حمل‌ونقل تهران

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید