بهداد سلیمی نایب قهرمان جهان شد

بهداد سلیمی نایب قهرمان جهان شد/ اشک های سلیمی روی سکوی جهانی

بهداد سلیمی، وزنه بردار شایسته کشورمان، در پایان رقابتهای دسته فوق سنگین قهرمانی جهان در قزاقستان با حدنصاب ۴۵۷ کیلوگرم، بعد از روسلان آلبگوف روس روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد و صاحب دو مدال نقره و یک برنز این وزن شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، سلیمی که در یکضرب با از دست دادن وزنه های ۲۱۱ کیلویی و رکورد ۲۰۶ کیلوگرم، بعد از روسلان آلبگوف روس در مکان ایستاده بود، در دوضرب برای جبران این عقب ماندگی تمام تلاش خود را کرد اما در آخرین فرصت خود نتوانست وزنه ۲۵۷ کیلویی را بالای سر نگاه دارد. سلیمی در دوضرب ابتدا پشت وزنه ۲۴۶ ایستاد و با مهار آن رقابت خود را با دونماینده فوق سنکین روسیه آغاز کرد. سلیمی در ادامه وزنه ۲۵۱ کیلویی را مهار کرد اما با توجه به اینکه آلبگوف، پس از دو بار تلاش موفق به مهار وزنه ۲۵۲ کیلوگرمی شده بود، سلیمی برای کسب عنوان قهرمانی جهان باید وزنه ۲۵۷ کیلویی را بالای سر می برد. قبل از به روی تخته آمدن سلیمی الکسی لوچف با مهار وزنه ۲۵۳ کیلوگرم، بالاتر از روسلان آلبگوف ایستاد. پس از آن نوبت به سلیمی و وزنه ۲۵۷ رسید. سلیمی که در هیچ مسابقه رسمی وزنه ۲۵۷ را مهار نکرده بود، برای ثبت این رکورد نهایت تلاش خود را کرد اما وزنه در هنگام قیچیزدن از دست او افتاد تا عنوان قهرمانی دسته فوق سنگین به روسلان آلبگوف برسد. سلیمی هم باوجود تمام شایستگی هایش روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد و ۲۵ امتیاز با ارزش برای تیم ملی کشورمان در کسب سهمیه المپیک به دست آورد.

67

اشک های بهداد
سلیمی که از سال ۲۰۰۹ تاکنون در ۹ مسابقه متوالی قهرمانی آسیا، بازیهای آسیایی، رقابتهای جهانی و المپیک عنوان قهرمانی را به دست آورده بود، پس از نایب قهرمانی در رقابتهای جهانی از فرط ناراحتی در هنگام مراسم توزیع مدال اشک ریخت. او در تمام مدتی که سرود روسیه در حال پخش بود نتوانست جلوی اشک های خود را بگیرد.

68

بهداد سلیمی نایب قهرمان جهان شد

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید