تازه ترین سخنان هاشمی جنجالی شد

 

تازه ترین سخنان هاشمی جنجالی شد؛
اعتراض به شیخ
مثلث آنلاین: مثلث آنلاین : گزارش روزنامه اعتماد که در ابتدای مصاحبه با اکبر هاشمی رفسنجانی قرار گرفته با واکنش های تندی مواجه شده است.
مثلث آنلاین : گزارش روزنامه اعتماد که در ابتدای مصاحبه با اکبر هاشمی رفسنجانی قرار گرفته با واکنش های تندی مواجه شده است.
هاشمی در مصاحبه با وِیژه نامه نوروزی این روزنامه با انتقادات شدید از دولت احمدی نژاد گفته است: «اگر این هشت سال، دست یک دولت توانا و عاقل بود، پیشرفت کشور حالت جهشی داشت.»روزنامه اعتماد  اما در ابتدای این مصاحبه، دولت قبلی را «خرابکار» و «نامشروع» نامید.
در بخشی از این مصاحبه آمده است:
«هاشمی را روزگاری «مرد عبور از بحران» می خواندند و وقتی از او درباره این بحران هشت ساله پرسیدیم، چند بار از جزییات طفره رفت و گفت که نمی خواهد «چوب به مرده بزند» اما مگر می شود به همین آسانی از این هشت سال و به ویژه چهار سال نفسگیر دوم یک دولت خرابکار و نامشروع گذشت. برای همین وقتی هاشمی انگیزه هایش را از ورود به انتخابات ۸۴ می گوید، مسیر گفت وگوی ما ناگزیر به نقد دولت احمدی نژاد هم می رسد: «روندی که با دوران بازسازی و سازندگی آغاز شد، روند تکاملی بود که تا سال ۸۴ ادامه داشت و اگر همان گونه ادامه می یافت، به ویژه در زمانی که نفت گران شد و پول زیادی به دست آوردیم، خیلی خوب می شد. اگر این هشت سال، دست یک دولت توانا و عاقل بود، پیشرفت کشور حالت جهشی داشت.»
حالا این سخنان و این گزارش با واکنش هایی مواجه شده است .
مدیرمسئول روزنامه کیهان در این خصوص گفته است : کسانی که دولت قبلی را نامشروع می‌دانند همان افرادی هستند که در فتنه سال ۸۸ حضور داشتند.
حسین شریعتمداری اظهار داشت: زیر سوال بردن مشروعیت دولت در واقع زیرسوال بردن مشروعیت نظام جمهوری اسلامی و به بیان دیگر زیر سوال بردن کل انقلاب اسلامی نیز هست زیرا این دولت و همه دولت‌های دیگر در چرخه قانونی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته‌اند؛ یعنی رئیس‌جمهور را مردم انتخاب کردند و در جریان انتخابات نیز نهادهای مربوط به نظام بر اجرای انتخابات نظارت داشتند و در نهایت شخصی که به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد، دولت را تحویل می‌گیرد.
وی ادامه داد: این مسیر یک مسیر مشروع است؛ وقتی می‌گویند نامشروع منظورشان چیست؟ این مطلب بی‌اساس‌تر از آن است که قابل بحث باشد اما یک واقعیت وجود دارد و آن این است که کسانی که این ادعا را دارند، عمدتاً همان افرادی هستند که در فتنه آمریکایی و اسرائیلی سال ۸۸ دخالت و حضور داشتند؛ به نظر می‌آید که می‌خواهند از مردمی انتقام بگیرند که در جریان آن فتنه، اجازه حمایت از آمریکا و اسرائیل را به آنها ندادند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان همچنین گفت: این حرکت چه به صورت آگاهانه و چه به صورت ناآگاهانه و اینکه خودشان این مطلب را بگویند یا به آن‌ها دیکته شده باشد، نوعی انتقام‌گیری از نظر تثبیت شده نظام جمهوری اسلامی است که رژیم اسرائیل را غیرقانونی و جعلی می‌داند.
شریعتمداری در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که دولت را نامشروع می‌دانند در جریان فتنه ۸۸ از رژیم نامشروع اسرائیل نیز حمایت کردند و تحت مدیریت مسلط آمریکا، اسرائیل و انگلیس در پی ضربه زدن به نظام بوده و علیه آن قد علم کردند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در واکنش به گزارش اخیر اعتماد که دو دولت گذشته را نامشروع خوانده بود گفت: این اظهارنظرها در راستای هتاکی‌های سال ۸۸ است.
 سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی  در واکنش به نامشروع خواندن دو دولت گذشته از سوی برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب گفت: ابطال سخنان آنان بر همه روشن است.
وی ادامه داد: دولت ۸۴ با انتخاباتی بر سر کار آمد که دولت اصلاحات آن را برگزار کرده بود. بنابر این اینگونه اقدامات زیر سوال بردن خودشان است که آنان قصد دارند اساس نظام را زیر سوال ببرند اما خود را زیر سوال می‌برند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اظهارنظرها در راستای هتاکی‌های سال ۸۸ است تصریح کرد: در این امر شکی نیست که اینگونه سخنان بدون فکر و اندیشه بیان شده است و آنان با اینگونه اظهارات خود را زیر سوال می‌برند.
گفت‌وشنود کیهان درباره روزنامه اعتماد
روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود  در این مورد آورده است:
گفت: روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در شماره دیروز خود دولت دهم را «دولت خرابکار و نامشروع» نامیده است!
گفتم: روزنامه اعتماد که یکسره قربان صدقه حلقه انحرافی می‌رفت حالا چی شده که؟!
گفت: عصبانیت این روزنامه زنجیره‌ای از دولت دهم نیست، از نظام اسلامی عصبانی است که رژیم اسرائیل را نامشروع می‌داند و حالا دارد از آن انتقام می‌گیرد.
گفتم: پس بگو که چرا در جریان فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ به نفع اسرائیل شعار می‌دادند و کلمه اسلام را از جمهوری اسلامی ایران خط می‌زدند و تصویر حضرت امام(ره) را پاره می‌کردند و مسجد آتش می‌زدند و…
گفت: روزنامه‌ای که از مفسدان اقتصادی پول‌های کلان گرفته، باید هم به جای اسرائیل، دولت جمهوری اسلامی ایران را نامشروع معرفی کند؟! نتیجه حرامخواری همین است دیگر…
گفتم: درون حلب شیره یارو یک موش افتاده و نجس شده بود. حلب شیره را به شخصی داد و گفت برای رفیقم نماز قضا بخوان! بعد از مدتی نزد او رفت و ماجرا را گفت و حلالیت طلبید. طرف گفت پس بگو چرا هر وقت وضو می‌گرفتم که برای رفیقت نماز قضا بخوانم، بی‌اختیار وضویم باطل می‌شد!
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید