تجمع کارگران فولاد زاگرس برای دومین روز متوالی مقابل مجلس

با سفر کارگران به تهران انجام شد:

تجمع کارگران فولاد زاگرس برای دومین روز متوالی مقابل مجلس
«وزارت کار برای یک گروه از کارگران به تعداد ۴۰ نفر، رای انحلال و قطع رابطه کارگری-کارفرمایی صادر کرده است. کارگران در اعتراض به این رای و برای جلوگیری از صدور رای مشابه برای دیگر کارگران دست به تجمع زدند.»

نماینده کارگران فولاد زاگرس از تجمع حدود ۱۰۰ نفر از این کارگران برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس خبر داد.

این فعال کارگری در گفت‌و‌گو با ایلنا اعلام کرد: کارگران صنایع فولاد زاگرس در اعتراض به انحلال غیرقانونی این واحد صنعتی بار دیگر در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.
وی ادامه داد: روز گذشته نیز این کارگران در مقابل مجلس جمع شده بودند اما با توجه به تعطیلی مجلس، بار دیگر امروز، مقابل ساختمان بهارستان دست به تجمع زدند.
وی در تشریح علت تجمع امروز کارگران فولاد زاگرس افزود: سال گذشته کمیسیون اصل نود در پاسخ به نامه کارگران مبنی بر انحلال این واحد صنعتی، کارفرما را مکلف به ادامه تولید کرده بود. اما کارفرما هیچ اقدامی برای ادامه تولید و یا تغییر و بازسازی انجام نداد. امروز کارگران با هدف یادآوری مشکلات کارگران فولاد زاگرس به نمایندگان در مقابل ساختمان بهارستان تجمع کردند.
وی با اشاره به حضور چند تن از نمایندگان مجلس در جمع کارگران معترض افزود: «احسن علوی»، نماینده سنندج، «عبدالوحید فیاضی»، نماینده نور و «محسن بیگلری»، نماینده سقز در جمع کارگران معترض حضور پیدا کرده و با کارگران گفت‌و‌گو کردند.
وی ادامه داد: هیات رئیسه مجلس پس از دریافت نامه کارگران فولاد زاگرس، «محسن بیگلری»، رئیس مجمع نمایندگان کردستان و عضو کمیسوین صنایع و معادن را برای پیگیری مساله این کارگران مامور کرد. بیگلری امروز بعد از گفت‌و‌گو با نماینده کارگران فولاد زاگرس درخصوص پیگیری این مساله قول مساعد داد.
این فعال کارگری درخصوص مطالبات فولاد زاگرس افزود: سال گذشته هیات حل اختلاف و هیات تشخیص به ادامه کار این واحد رای دادند اما کارفرما اقدام به انحلال فولاد زاگرس کرد.
وی ادامه داد: کارگران در سه گروه از کارفرمای فولاد زاگرس به خاطر اعلام انحلال شکایت کردند. وزارت کار برای یک گروه از کارگران به تعداد ۴۰ نفر، رای انحلال و قطع رابطه کارگری-کارفرمایی صادر کرده است. کارگران در اعتراض به این رای و برای جلوگیری از صدور رای مشابه برای دیگر کارگران دست به تجمع زدند.
به گفته این فعال کارگری، صنایع فولاد زاگرس تا مرداد سال ۹۱ فعالیت داشته، اما از آن زمان به بعد به بهانه تعمیرات درجه فعالیت خود را متوفق کرده است. ۸۰ درصد تعمیرات این کارخانه تا پایان سال ۹۱ انجام شده اما کارفرما هنوز فعالیت کارخانه را از سر نگرفته است.
وی ادامه داد: فولاد زاگرس ۷۰ نفر از کارگران خود را در آبان سال ۹۱ اخراج کرد. پس از ان هم در تیر سال ۹۲ اقدام به اخراج ۲۳۵ نفر دیگر از کارگران خود کرد.

، ، ، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید