تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد

در نخستین گام انتشار مجموعه تمبرهای پیشگامان هنر معاصر ایران، از تمبر پیشگامان هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسمی با حضور رمضانعلی سبحانی فر مدیر عامل شرکت ملی پست، مهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و سیدجمال هادیان طبایی زواره رییس شورای عالی تمبر، از تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد.

در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود برگزار شد، سید جمال هادیان طبایی زواره رییس شورای عالی تمبر با اشاره به رویکرد جدید شورای تمبر، گفت: در این دوره آثار هنرمندان معاصر کشور با عنوان پیشگامان هنر معاصر در قالب تمبر منتشر می شود.

وی افزود: نخستین بخش از این مجموعه به آثار فاخر هنرمندان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق گرفت که با تایید و معرفی حوزه هنری به عنوان محل جوشش هنرمندان این حوزه انجام شد.

رییس شورای عالی تمبر با اشاره به اینکه در این مجموعه، آثاری از ۶ هنرمند برجسته انقلاب و دفاع مقدس منتشر شده است، تصریح کرد: برای نخستین بار شناسنامه اثر و تصویر هنرمند در کنار تمبر منتشر شده است تا این تمبرها به عنوان سفیر فرهنگی، معرف هنر انقلاب اسلامی باشد و مانا بماند.

وی افزود: برای چاپ این تمبرها از کاغذ و چاپ مخصوصی استفاده شده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تمبر مانند سفیر فرهنگی پیوند دهنده زمان گذشته به زمان حال و آینده است، گفت: تمبر آثار هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس می تواند مانند یک سفیر، ایثارگری ها و اعتقادات دینی و مذهبی امروز را به نسل های آینده انتقال دهد.

وی افزود: با توجه به مراودات پستی ما با بیش از ۱۹۰ کشور دنیا این آثار می تواند به کشور های دیگر نیز منتقل شود و معرف فرهنگ ما باشد.

رییس حوزه هنری نیز در ادامه این مراسم با تقدیر از وزارت ارتباطات و شورای عالی تمبر برای چاپ آثار هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس، گفت: انتشار آثار هنرمندان انقلاب در قالب تمبر، موجب شناسایی و معرفی آثار برجسته هنر انقلاب برای مخاطبین بیشتری شود.

وی افزود: سیاست محوری حوزه هنری این است تا کمک کند هنر انقلاب اسلامی در بطن زندگی مردم حضور داشته باشد.

دادمان با اشاره به اینکه تلاش می کنیم این هنر با واسطه هایی در معرض دید مردم قرار گیرد، تصریح کرد: امیدواریم چاپ و انتشار این مجموعه سرآغاز سلسله

تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد
رونمایی از تمبر پیشگامان هنر معاصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close vindow

آغاز بکار ائتلاف شهر خوب
آغاز بکار ائتلاف شهر خوب

مردم خوب رشت اینبار و در ششمین آزمون انتخاب شورا برای شهرشان شورایی ضعیف و بدور از درک واقعی از مسائل و مشکلات شهر نمی‌خواهند. از این رو، شرایط ایجاب می‌کند که در انتخابات شورای پیش رو، از حق قانونی و شهروندی خود به نحوی درست و شایسته استفاده کرده و برای داشتن شورایی قدرتمند، برخاسته از ارزشهای انسانی و معتقد به خدمتگزاری اقدام نمایند.