جنجال بر سر لباس نظامی محسن رضایی

نامه نگاری از پاستور به فاطمی؛
 جنجال بر سر لباس نظامی محسن رضایی
مثلث آنلاین: حضور محسن رضایی در راهپیمایی روز قدس با لباس نظامی بازتاب های فراوانی داشت.

راهپیمایی با شکوه روز قدس امسال حاشیه ها و نکات دیدنی فراوانی داشت. یکی از جالب ترین صحنه ها حضور دکتر محسن رضایی ، فرمانده سابق سپاه و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام با لباس رسمی سپاه در میان راهپیمایان بود.

این موضوع همان روز بلافاصله با بازتاب های فراوانی مواجه شد. محسن رضایی البته پس از آن روز هم در مورد غزه . محکوم کردن اقدامات صهیونیست ها بسیار فعال بود. هم به رییس جمهور نامه نوشت هم در گفتگوی تلویزیونی شرکت کرد.

اما در یکی از واکنش ها به روح الله جمعه ای رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور مطالبی را در نقد پوشیدن این لباس توسط محسن رضایی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت که مورد اعتراض های فراوان قرار گرفت. اودر واقع معتقد بود که دکتر رضایی نباید از این لباس استفاده می کرده است.

محسن رضایی در واکنش به انتقاد ها در نوشتاری به بیان علت این اقدام خود پرداخت .

او نوشت:
«کجا رفت آن صمیمیت‌ها، آن برادری‌ها، آن اعتمادها؟
کجا رفت آن شهادت‌طلبی، آن مجاهدات بدون ادعا؟
کجا رفت آن دست محرومان را گرفتن؟
کجا رفت اجابت فریادهای “یا للمسلمین”؟
کجا رفت آن شعارهای حمایت از مستضعفین و پابرهنه‌ها؟
از حقیر سوال شد که چرا لباس پاسداریِ بدون درجۀ سال‌های اول انقلاب را در راهپیمایی روز قدس پوشیدی؟
یک کلام خواستم بگویم: برگردیم به ارزش‌های انقلاب، برگردیم به صفا و صداقتِ روزهای آزادی خرمشهر، برگردیم به برادری­‌ها، برگردیم به فضای رفع محرومیت، برگردیم به سلامت اقتصادی روزهای اول انقلاب، برگردیم به وحدتِ روزهای بعد از شهادت شهید بهشتی. به راستی در کشور چه چیز کم داریم؟”

اعتراض دبیرخانه مجمع تشخیص

اما در واکنش به این مساله، دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار مطلبی تحت عنوان «اطلاعیه مهم معاونت اطلاع رسانی و بین الملل» خبر از اقدام مشکوک و تفرقه انگیز یک مقام مسوول دولتی خبر داد.
 در این اطلاعیه آمده است دبیرهانه مجمع تشخیص مصلحت به زودی پاسخ مکتوب و محرمانه خود را درباره ابعاد این اقدام مشکوک خطاب به وزارت کشور ارسال خواهد کرد.
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر بود:
«به اطلاع ملت شریف ایران می رساند در شرایطی که همه آحاد ملت، ارکان نظام و گروه­ها و جناح ها در خصوص مواضع اصلی و سیاست های کلان نظام تحت زعامت رهبری عظیم الشان انقلاب می بایست همگرایی و همدلی داشته باشند، متاسفانه مواضع سوال برانگیز یک مقام مسئول دولتی در وزارت کشور مایه شرم و نگرانی شدید شده است.
در این خصوص دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقبیح چنین اقدامات مرموز و تفرقه انگیزی که باید آن را بازی در زمین دشمنان نظام و اسلام توصیف کرد ، به زودی پاسخ مکتوب و محرمانه خود را درباره ابعاد این اقدام مشکوک خطاب به وزارت کشور ارسال خواهد نمود.»
پاسخ روح‌الله جمعه‌ای: باور کنید ، حرف هایم شخصی بود نه دولتی
اما رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور در مورد اطلاعیه اخیر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیحاتی ارائه کرد.
روح‌الله جمعه‌ای اظهار کرد: پس از اینکه محسن رضایی در راهپیمایی روز قدس با لباس سپاه پاسداران حاضر شد من در صفحه شخصی خود در فیسبوک چند پرسش از محسن رضایی از جمله اینکه آیا پوشیدن لباس سپاه به معنای بازگشت وی به سپاه است را مطرح کردم.وی در ادامه افزود: این پرسش‌ها کاملاً شخصی بوده و هیچ ارتباطی با موضوع دولت یا وزارت کشور نداشته و به همین دلیل من این پرسش‌ها را در صفحه فیسبوک خود مطرح کردم اما در اطلاعیه دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است « مواضع سوال برانگیزی یک مقام مسئول دولتی در وزارت کشور مایه شرم و نگرانی شده است»جمعه‌ای در پایان اظهار کرد: جای تعجب دارد که چرا پرسش‌های شخصی من به حساب دولت و وزارت کشور گذاشته شده است؟
جنجال بر سر لباس نظامی محسن رضایی
، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید