جنجال در مجلس شورای اسلامی

جنجال بر سر انگلیس در مجلس
جنجال در مجلس شورای اسلامی
ابوترابی : عربده نکشید/ رسایی: یک لحظه هم اینجا نمی مانم
مثلث آنلاین : مباحثه و مجادله برسر سخنان نخست وزیر انگلیس در صحن سازمان ملل همچنان در ایران ادامه دارد.
به گزارش مثلث آنلاین در تازه ترین تحول ، امروز حمید رسایی در اعتراض به آنچه سکوت ابوترابی فرد در مجلس در خصوص سخنان کامرون خوانده صحن پارلمان را ترک کرده است.
حمید رسایی خطاب به ابوترابی‌فرد که اداره جلسه امروز را به عهده داشت گفت: ای کاش امروز آقای لاریجانی رئیس جلسه بود. من از سکوت شما تعجب کردم و از آقای لاریجانی تشکر می‌کنم که دیروز موضع‌گیری خوب و محکمی در مقابل توهین نخست وزیر بی‌ادب انگلیس کردند.
وی افزود: با توجه به این که مواضع آقای لاریجانی در سیاست خارجی مواضع خوبی است، اگر امروز ایشان در مجلس بود حتما صحبت می‌کرد؛ چرا حضرت عالی سکوت کردید در حالی که رئیس جلسه باید به نمایندگی از مجلس صحبت کند؟
رسایی ادامه داد: متاسفانه در پرتو سیاست‌های غلط خارجی بعد از ۳۵ سال رئیس جمهور محترم در سفر نیویورک به ملاقات نخست وزیر انگلیس رفت ما از آنچه در این ملاقات گفته و شنیده شده خبر نداریم؛ البته زمانی که آقای روحانی برگشت ان شاء الله اطلاع رسانی می‌کند.
وی خاطر نشان کرد : دیوید کامرون چند ساعت بعد از ملاقات با رئیس جمهور ما پشت تریبون سازمان ملل رفت و به ملت ایران و نظام اسلامی و حتی همین دولتی که به او احترام گذاشته و به ملاقاتش رفته بود توهین‌های مکرر کرد.
رسایی اضافه کرد:‌ من از آقای روحانی تشکر می کنم که با اعوذ بالله من الشیطان الرجیم به سفر رفت.
در ادامه محمد حسن ابوترابی فرد اجازه ادامه نطق رسایی را به وی نداد و میکروفن وی را قطع کرد.
ابوترابی به رسایی گفت: فرمایش شما را همه شنیدند. او در ادامه در واکنش به فریادهای رسایی افزود: اینجا جای عربده کشیدن نیست.
نایب رئیس مجلس خطاب به این نماینده مجلس گفت: ما برای شما احترام قائلیم و شما نباید این طور در جلسه داد بزنید و این طور صحبت کنید. تذکر شما مرتبط به دستور جلسه نبود اما به این دلیل که در مورد نخست وزیر انگلیس مطلبی گفتید ما آن را گوش کردیم.
رسایی در ادامه جلسه مجلس را به نشانه اعتراض ترک کرد و با فریادهای خود گفت: من در جایی که به من بگویند عربده کش نمی‌مانم.
 واکنش تند لاریجانی
روزگذشته اما علی لاریجانی سخنان تندی را در واکنش به تظهارات دیوید کامرون مطرح کرده بود .او گفته بود :«  آقای کامرون کلامش را با حرف‌های عجیب و غریب در سازمان ملل مطرح کرد که نوعی تفرعن در آن وجود داشت، اگر شما از داعش و تروریست‌ها در منطقه اضطراب دارید که اضطراب درستی هم هست، به این دلیل است که خودتان به آنها کمک کرده‌اید و آنها حالا به یک مشکل تبدیل شده‌اند پس چرا با این زبان صحبت می‌کنید؟ شما نیازمند هستید و باید برای رفع نیازتان درست و عقلانی حرف بزنید مثل اینکه کودکی از روی ترس فریاد بزند و گاهی هم فحاشی کند، شما هم فریاد می‌زنید اما با باطنش ترس است.
لاریجانی خطاب به غرب گفت: شما برای مبارزه با تروریست‌ها نیازمند هستید، نمی‌توانید زرنگی کنید و این نیازتان را به عنوان امتیاز به طرف مقابل بفروشید، این گوشه‌ای از تفرعنی است که وجود دارد به این معنا که به جای پذیرش اشتباهات گذشته و اینکه در سال‌های گذشته به تروریست‌ها کمک کرده‌اید از این زبان استفاده می‌کنید.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد غرب با پدیده تروریسم برخورد ریشه‌ای نیست، ‌افزود: آنها همین امروز هم با تروریسم برخورد تاکتیکی می‌کنند، آنها در عراق با دولتی مواجهند که خودشان می‌گفتند دموکراتیک است ولی نمی‌خواهند قوی باشد. آنها با تروریست‌ها دوگونه برخورد می‌کنند، برای این قدرت‌ها هیچگاه مساله تروریسم مساله مهمی نبوده و نتیجه این می‌شود که گرداب ناامنی در منطقه ادامه می‌یابد.»
جنجال در مجلس شورای اسلامی
، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید