حامیان دولت سابق وارد ماجرای اسیدپاشی شدند

حامیان دولت سابق وارد ماجرای اسیدپاشی شدند
 22
احمدی‌نژادی‌ها علیه روحانی و دستجردی‎؛ چرا رفت و نرفت
 حامیان دولت سابق برای حمله به اقدامات دولت یازدهم اینبار متوسل به ماجرای عیادت اعضای دولت از قربانیان اسیدپاشی شدند.

سایت میدان ٧٢ که متعلق به تشکیلات هما (هواداران احمدی‌نژاد) است در مقاله‌ای به انتقاد از دولت پرداخته که چرا اعضای دولت به دیدن شهید علی خلیلی که جان خود را بر سر امر به معروف و نهی از منکر گذاشت، نرفته‌اند. اما مساله اصلی اینجاست که گردانندگان این تشکیلات دست به یک تغافل عمدی‌ زده‌اند.

23

آنها فراموش کردند که شهید خلیلی اتفاقا در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد مورد تهاجم قرار گرفت و براثر همان جراحت هم به شهادت رسید.
انتقاد سایت تشکیلات هما، به عدم بازدید اعضای دولت از شهید خلیلی است. به اعتقاد آنها دولت تبدیر و امید می باید از این شهید عیادت می‌کرد. اما جایی که آنها خود را به تغافل عمدی زده‌اند این است که شهید خلیلی تنها ۶ ماه پس از روی کار آمدن دولت روحانی به شهادت رسید. این درحالی است که اصل واقعه تهاجم به این آمر به معروف در زمان ریاست‌ جمهوری محمود احمدی‌نژاد صورت گرفته بود و مهمتر اینکه بیش از دوسال رئیس دولتی که ادعای مردمداری و دفاع از ارزش‌‌ها داشت بر سرکار بود اما به عیادت او نرفت.
البته نویسندگان سعی کردند در این ماجرا گناه و تقصیرها را به تنها وزیر زن جمهوری اسلامی خانم دستجردی بیندازند. عمق ناراحتی نزدیکان دولت سابق از دکتر دستجردی را در این بخش از متن می تواند دید. جایی که می‌نویسد: «اگرچه هزینه ی بیمارستان علی خلیلی توسط وزیر سابق بهداشت پرداخت شد اما مادر شهید به شدت از نحوه ی رسیدگی وزیر بهداشت و مسئولان وزارت خانه دلگیر بود. وزارت خانه ای که وزیرش خانم دستجردی بوده است. همان خانمی که در پایان مسئولیتش در مصاحبه با برنامه شناسنامه تمام تقصیرها را گردن دیگران انداخت!»
البته در اینجا نیز باز فراموش‌کاری تعمدی گریبان نویسندگان را گرفته و نخواستند به اصل ماجرای درگیری دولت با وزیرش بپردازند. اصل ماجرای درگیری به مصاحبه با برنامه شناسنامه باز نمی‌گشت. ماجرا از انتقاد وزیر در همان زمان وزارت شروع شد که از دولتی که در آن عضو بود انتقاد می‌کرد چرا ارز واردات دارو را به واردات اتومبیل‌های لوکس اختصاص داده است. رئیس‌ دولت دهم نیز همچون همیشه این انتقاد را برنتافت و وزیرش را برکنار کرد. بعدها دکترباقر لاریجانی معاون وزارت بهداشت افشا کرد که از خانم دستجردی خواستند تا لاریجانی را برکنار کند تا ارز داروها به این وزارتخانه اختصاص داده شود. درخواستی که رسما داروهای مورد نیاز بیماران کشور را با برکناری یک نفر پیوند زده و گروکشی‌ شده بود. اظهاراتی که با وجود گذشت ٧ ماه هرگز تکذیب نشد. (مصاحبه با باقرلاریجانی، ١٩ فروردین ٩٣، خبرآنلاین)
این سایت در ادامه با اشاره به ماجرای عیادت وزیر بهداشت از قربانیان اسیدپاشی می نویسد: «اگرچه باید از اقدام به موقع و سریع شخص وزیر بهداشت جهت درمان و جلوگیری از آسب بیشتر به قربانیان تقدیر کرد، کاری که در خصوص شهید علی خلیلی از خانم دستجردی وزیر بهداشت دولت سابق انتظار می رفت، اما از نظر دولتی ها فرقی بین قربانیان حادثه اسید پاشی و قربانی نهی از منکر وجود دارد که در زمان بستری علی خلیلی هیچ کدام از معاونان رییس جمهور و اعضای دولت یازدهم به عیادت این شهید نرفته و هیچگونه حمایتی از آن نکردند؟ آیا اسید باشی وحشتناک تر و دردآورتر از قمه زدن بر گردن جوان ۲۱ ساله ای است که برای صیانت از ناموس ملت نهی از منکر کرده بود؟ آیا سه سال خانه نشینی و بستری در بیمارستان زمان کمی برای دلجویی و اعلام حمایت از این طلبه جوان بود؟»

24

سایت متعلق به دولت سابق در ادامه و بعد از انتقاد درباره عدم دیدار با شهید خیلی،  دولت را متهم به «سیاسی‌کاری» در زمینه دیدار با قربانیان اسیدپاشی کرده و می نویسد: «امیدواریم عیادت معاونان ریس جمهور تنها عیادت بوده باشد نه استفاده سیاسی از حادثه ای دلخراش که برخی درصدد چسباندن آن به طیف متدین و حزب اللهی جامعه می باشند. اگرچه با اظهارنظر زودهنگام رییس جمهور در خصوص این ماجرا در زنجان، احتمال سیاسی کاری از سوی دولتی ها قوت بیشتری پیدا خواهد کرد.»

این درحالی است که رویه‌ سالهای آخر دولت دوم احمدی‌نژاد با انتقاد بسیار زیاد قشر متدینین روبه‌رو بود. کسانی که معتقدند بودند او به عمد طرح گشت‌های ارشاد را اجرا نمی‌کند.

حامیان دولت سابق وارد ماجرای اسیدپاشی شدند

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید