حزب علی لاریجانی پا گرفته است

ایجاد خط سوم یا خط و نشان برای پایداری ؛ معنای تشکیل حزب لاریجانی چیست ؟

ممکن است که لاریجانی بخواهد در ادامه تغییرات شکلی سال ۹۲ تشکیل خط سوم را شدت بخشیده و یا آن را مدیریت کند.

جناح اصولگرا در آستانه انتخابات مجلس با یک رویداد مهم مواجه شده ؛ «حزب علی لاریجانی پا گرفته است» .
به گزارش خبرنگار مثلث آنلاین ، اگر چه این یک پدیده است که بارها در آستانه انتخابات شبیه آن تکرار شده و شخصیت های مختلفی اقدام به تشکیل گروه جمعیت یا حزب کرده اند اما علی لاریجانی حتما با خیلی از آنها تفاوت دارد .
اکت های سیاسی او آن هم با توجه اینکه در جایگاه ریاست مجلس قرار دارد حتما در معادلات اصولگرایان موثر است.
پس با این حساب حالا وقت آن است که به تحلیل این بپردازیم که چرا علی لاریجانی چنین تصمیمی گرفته است ؟ در سطح نخست تحلیل شاید بتوان دو دلیل برای این اقدام تصور کرد. ممکن است او بنا داشته با این کار حامیان خود را در یک جبهه کنار هم جمع کرده و بعد از این همچسبی پر اهمیت بتواند در معادلات انتخاباتی زمان وزن کشی که فرا می رسد مقابل پایداری ها امتیاز بیشتری داشته باشد و تحولات مربوطه در این مورد را با داشتن دست بالا بهتر مدیریت کند.
گمانه دیگر این است که ممکن است که علی لاریجانی بخواهد در ادامه تغییرات شکلی خرداد ۹۲ تشکیل خط سوم را شدت بخشیده و یا آن را مدیریت کند. خطی که از نیروهای دو طرف یارگیری می کند و به جریان اعتدال شهره شده است .
اگر چنین باشد این خط که لابد مستظهر خواهد شد به حمایت بازیگرانی همچون ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی چینش نیروها در دو جناح را دستخوش تغییرات خواهد کرد.
به نظر می رسد برای اینکه ببینیم علی لاریجانی دقیقا چه خواهد کرد و کدام یک از دو گمانه را به واقعیت تبدیل می کند باید منتظر گذر زمان باشیم  هر چند که خیلی ها هنوز بر این باورند که علی لاریجانی اصرار به این دارد که وحدت قابل قبولی در جناح اصولگرا شکل گرفته و بر همین اساس است که در عین داشتن برخی نقدها همچنان خود را ظرفیت اصولگرایان می داند .

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید