حزب لاریجانی نمی تواند همه رهروان را جذب کند

حزب لاریجانی نمی تواند همه رهروان را جذب کند
 حزب لاریجانی اگر بخواهد در گفتمان اعتدال تعریف شود قطعا اکثریت اصولگرایان عضو فراکسیون با آن همراهی نمی کنند
حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت مثلث آنلاین درباره واکنش ها و بازخوردهای تأسیس حزب رهروان ولایت با محوریت علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی بازتابی نداشت چون ساختارفراکسیون با حزب به لحاظ تشکیلاتی متفاوت است.
وی افزود: فراکسیون رهروان با اشتراک نظر جمعی از نمایندگان معتقد به ریاست آقای لاریجانی در مجلس و هماهنگی برای اعمال برخی تصمیمات در صحن علنی خانه ملت شکل گرفت بنابراین پیشینه و هدف تشکیلش با تأسیس یک حزب فرق می کند. حزب قاعده مندی خاص خود را می طلبد و کار تشکیلاتی و انسجام سیاسی بیشتری می خواهد. پس صرف اینکه فراکسیونی در مجلس به نام رهروان ولایت فعالیت می کند و به همین نام می توان یک حزب راه اندازی کرد این طور نخواهد بود.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس اظهار کرد: فارغ از دلایل و ضرورت های تشکیل حزب رهروان معتقدم حزب ملزومات و تعریف خاص خود را دارد شاید برخی یا اکثریت اعضای یک فراکسیون داخل مجلس همسو و همفکر با برخی احزاب بیرون از نهاد قانونگذاری باشند اما به صرف اینکه یک فراکسیونی در مجلس وجود دارد بعید می دانم بشود با همان نام در بیرون حزبی تشکیل داد.
وی ادامه داد: اکثریت اعضای فراکسیون رهروان اکثریت اصولگرا هستند که البته آنها نیز سلایق مختلفی از نظر سیاسی دارند در کنار آنها یکسری نمایندگان مستقل و حتی نزدیک به جریان اصلاحات عضو فراکسیونند پس همانطور که گفتم نقطه اشتراک اعضای این فراکسیون ریاست آقای لاریجانی و همسویی در اجرای پاره ای تصمیمات در مجلس است و این نشان می دهد که اگر یک حزبی با همین نام در بیرون نهادقانونگذاری تشکیل شود همه اعضا به عضویت آن در نخواهند آمد.
فولادگر که همواره از لحاظ سیاسی نزدیک به محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری عمل می کند، یادآور شد: سئوال بعدی این است که طیف اکثریت اصولگرای فراکسیون رهروان ولایت برای کار حزبی آمادگی دارند؟ معتقدم چون آنها از سلایق مختلفی هستند مجموعه و تشکیلاتی که در بیرون مجلس اعلام موجودیت می کند بیشتر یک حالت جبهه ای خواهد داشت تا حزبی.
وی افزود: سئوال بعدی که مطرح می شود آن است که اگر یک حرکتی در کل کشور برای انسجام اصولگرایان شکل گیرد حزب رهروان چگونه می خواهد در آن سهیم شود همراهی می کند یا خیر می خواهد رویکرد اعتدالی در پیش می گیرد؟ اگر بخواهد به عنوان طیفی از اعتدال باشد در این صورت اکثریت اصولگراها را نمی توان در آن مجموعه تعریف کرد چون اکثریت اصولگرایان مجلس در این چند ماه اخیر نشان دادند تمایلشان این است که به سوی اتحاد حرکت کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت اجرای استیضاح وزیر علوم و ناکام ماندن ۲ رأی اعتمادی پیشنهادی (نیلی و دانش آشتیانی) در کسب رأی اعتماد از مجلس، رأی اکثریت نمایندگان به وزارت فرهادی را هم معنی دار خواند و اظهار کرد: اصولگرایان مجلس عضو هر دو فراکسیون سیاسی تمایل شان به انسجام و اتحاد است و این را در عرصه تصمیم گیری مجلس نشان دادند.
وی ادامه داد: طبعا حزب رهروان ولایت باید روشن کند که در حرکت کلی وحدت اصولگرایان می خواهد نقش آفرین باشد یا خیر؟ اگر بخواهد در گفتمان اعتدال تعریف شود قطعا اکثریت اصولگرایان عضو فراکسیون با آن همراهی نمی کنند چون باید مشخص شود که با چه کسانی می خواهد ائتلاف کند، اگر هدف ائتلاف با حامیان دولت باشد دیگر بعید است که اکثریت اصولگرایان عضو فراکسیون رهروان را با خود همراه ببیند.
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به اینکه حزب رهروان ولایت نسبت خود را با جبهه پیروان خط امام و رهبری که تاکنون حامی اصلی آقای لاریجانی بوده چگونه تعریف می کند؟ تأکید کرد: این یک سئوال دیگری است چون خیلی از اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت عضو فراکسیون موتلفه یا فراکسیون جامعه اسلامی مهندسین در مجلس هستند دو حزبی که در جبهه پیروان خط امام و رهبری عضویت دارند، از آنجاکه این جبهه معتقد به قرار گرفتن در ائتلاف کلی اصولگرایان است سئوال یادشده باید از طرف متولیان امر تشکیل حزب رهروان پاسخ داده شود.
حزب لاریجانی نمی تواند همه رهروان را جذب کند
، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید