حسینیان مدافع ریاست لاریجانی بود

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت :

 اگر آقای لاریجانی نباشد دیگر مانعی برای ائتلاف انتخاباتی سایر اصولگرایان نیست، آیا این حرف نگاه تشکیلاتی جبهه پایداری به معادلات درون اردوگاهی اصولگرایان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است؟

نمی دانم آقای حسینیان بر چه مبنایی این حرف را بیان کرده است اما وقتی پایداری پذیرفت که وارد وحدت با آن ابعاد سه گانه شود قبول کرد که با همه اصولگرایان وارد گفتگو شود. در مقابل من شنیدم که یک عده ای از آن طرف گفتند “ما با پایداری نمی توانیم کنار بیاییم بنابراین به این شرط وارد ائتلاف انتخاباتی با اصولگرایان می شویم که پایداری نباشد.”

آیا منظورتان طیف آقای لاریجانی است؟

حالا اسم نمی برم. عده ای هم گفتند “به شرطی وارد ائتلاف اصولگرایان می شویم که آیت الله مصباح نباشد” اما از طرف پایداری شرطی برای وحدت گذاشته نشده است و بعید هم می دانم که آقای حسینیان نیز شرط گذاشته باشد در واقع او از مانع ائتلاف میان اصولگرایان خبر داده است یعنی اگر فلانی نباشد یا خودش را کنار بکشد وحدت اتفاق می افتد. البته یادآور می شوم آقای حسینیان از اعضای پایداری بود که به ریاست مجلس آقای لاریجانی در مجلس هشتم رأی داد.

یعنی پایداری مثل دوره گذشته شرط برای ائتلاف با سایر گروه های اصولگرا نگذاشته است؟

تا اینجایی که من خبر دارم پایداری شرطی درباره اینکه کسی در جمع ائتلاف نباشد نگذاشته است اما یک عده ای شاید شرطی گذاشته باشند که مانع از اتفاق وحدت شده باشد.

اینکه می گویند اصولگرایان فصل الخطاب برای جمع و نهایی کردن فهرست ندارند و همین مسئله مشکل زا است را قبول دارید یا خیر؟

هدف از تشکیل جلسه علمای سه گانه (آیت الله موحدی کرمانی، آیت الله یزدی و آیت الله مصباح) این است که فصل الخطاب پیدا شود. بالاخره وفات آیت الله مهدوی کنی در ایجاد خلاء فصل الخطابی در اردوگاه اصولگرایان بی تأثیر نبود ولی خوب کم کم انشاءالله به دنبال جبران جایگزین هستیم.

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید