حماس: تا آزادی فلسطین به مقاومت‌مان ادامه می‌دهیم

حماس: تا آزادی فلسطین به مقاومت‌مان ادامه می‌دهیم

جنبش حماس بر پایبندی کامل خود نسبت به هر وجب از خاک فلسطین و مخالفت با هرگونه چشم پوشی و امتیازدهی و چانه زنی بر سر سرزمین و مقدسات تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این جنبش امروز (یکشنبه) به مناسبت روز زمین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: طرح‌های دشمن صهیونیستی در زمینه تحمیل واقعیت جدید از طریق شهرک سازی و یهودی سازی هرگز موجب تغییر واقعیت‌ها نخواهد شد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: سی و هشت سال از قیام مردم فلسطین می گذرد، حال آنکه رژیم صهیونیستی همچنان به یهودی سازی سرزمین فلسطین و مصادره زمین های فلسطینیان و کوچاندن آنان از خانه و کاشانه شان ادامه می دهد، به رغم این تجاوزات ملت فلسطین همچنان به سرزمین خود پایبند است و به پایداری خود بر روی خاک این سرزمین ادامه می دهد هرگز از یک وجب آن چشم پوشی نخواهد کرد، این ملت بیش از پیش به ایثارگری و جانفشایی و مقاومت پایبند است.

در بخش دیگر این بیانیه می خوانیم: تمامی شکل های مقاومت و در راس آنها مقاومت مسلحانه شایسته ترین گزینه برای بازستاندن سرزمین فلسطین به شمار می رود و هرگونه دلخوشی به مذاکرات بیهوده است، مذاکراتی که بی ثمر بودن آن به اثبات رسیده است و دشمن صهیونیستی از آن برای تشدید تجاوزاتش علیه ملت و سرزمین و مقدسات فلسطین سوء استفاده می کند.

حماس تصریح کرد: همسویی با طرح جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که آشکارا خواهان شناساندن یهودیت رژیم صهیونیستی است، به مثابه بی حرمتی به خون پاک شهدا و رشادت ها و ایثارگری های ملت فلسطین و همچنین چشم پوشی از اصول و آرمان های ملت فلسطین و مقدسات است.

جنبش یاد شده، تشکیلات خودگردان فلسطین را به بازنگری در سیاست ها و گزینه هایش فرا خواند و افزود: فاکتورهای اقتدار و پایداری همچنان در ملت فلسطین وجود دارد و هرگز از بین نخواهد رفت.

حماس بار دیگر ضمن تاکید بر مخالفت قاطع خود با ایده میهن جایگزین که دشمن صهیونیستی آن را رواج می دهد، اعلام کرد که حق بازگشت آوارگان فلسطینی به شهرها و روستاهایی که از آنها کوچانده شده اند، حقی مقدس است و هیچ کس حق ندارد از آن چشم پوشی کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین در این بیانیه یادآوری شده است: خون شهدای فلسطینی که در حماسه روز زمین ریخته شد، همواره موجب تداوم نبرد ما با دشمن صهیونیستی خواهد بود و ما را به وفاداری به خون شهدا و راه آنان وا خواهد اشت. حماس بر این باور است یکپارچه سازی ملت فلسطین و پی ریزی یک مشارکت ملی واقعی مبتنی بر راهبرد مبارزاتی یگانه گزینه راهبردی ما باقی خواهد ماند.

 

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا http://isna.ir/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید