حمایت سازمان ملل از قاچاقچیان و سوداگران مرگ

حمایت سازمان ملل از قاچاقچیان و سوداگران مرگ

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: پرونده هسته‌ای ایران نتیجه اتهامات ناروا و ناجوانمردانه غرب و فشارهای صهیونیست‌ها به گروه ۱+۵ و حکومت آمریکاست که امید است آمریکا و غرب از این فرصت تاریخی که غیر قابل تکرار خواهد بود، استفاده کنند، زیرا ملت ایران هیچ هراسی از تهدید و زیاده‌خواهی آمریکا و متحدانش ندارد و راه پرشتاب خود را در راستای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه خواهد داد.

وی با تقدیر از فرزندان ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای افزود: از تیم مذاکره‌کننده کشورمان می‌خواهیم تا همچون گذشته از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران پاسداری کرده و ذره‌ای از آن عقب‌نشینی نکند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: به غرب، آمریکا، دبیرکل سازمان ملل و خانم اشتون تذکر جدی می‌دهیم که ملت بزرگ ایران اجازه دخالت در امور داخلی خود را به شما نخواهد داد و کسانی که ناقض حقوق بشر هستند و سابقه جنگ‌های جهانی، منطقه‌ای، استفاده از بمب اتم و قتل عام انسان‌ها را در پرونده خود دارند، حق ندارند در مقوله حقوق بشر با ملتی بزرگ، صلح‌دوست، تاریخ‌ساز و برخوردار از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی که خود منشور حقوق بشر را نگاشته، حرف بزند.

برومندی اضافه کرد: آنها حق ندارند در موضوع حقوق بشر با ملتی حرف بزنند که با بهره‌گیری از تعالیم آسمانی اسلام صلح، دوستی، برادری و استقلال را برای همه ملت‌های جهان می‌خواهند، سیاست شما در اداره جهان هیچ حقی را برای ملت‌های جهان قائل نیست و فقط زور و نابرابری را تجویز می‌کند، نتیجه سیاست‌های شما کشتار ملت‌های سوریه، بحرین، عراق، میانمار، افغانستان، آفریقای مرکزی و … است.

وی خطاب به دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد: آقای بان‌کی‌مون، مردم عزیز حوزه انتخابیه‌ام؛ روز گذشته؛ یکی از فرزندان شایسته‌مان را که در راه مبارزه با قاچاقچیان به شهادت رسیده بود؛ یعنی شهید محمد حسین رحیمی را تشییع کردند و این در حالی است که سازمان ملل متحد امروز به نام حقوق بشر مدافع قاچاقچیان و سوداگران مرگ است که این مایه تأسف و ننگ است.

نماینده مرودشت در ادامه بیان داشت: دیدار خانم اشتون با محکومان قضایی و مخالفان جمهوری اسلامی ایران بدگمانی ما را نسبت به غرب بیشتر کرد، از خانم اشتون سؤال می‌کنم که اگر یک هیأت دیپلماتیک از ایران به اروپا یا آمریکا بیاید، آیا دولت‌های شما اجازه می‌دهند هیأت ایرانی با مخالفان دولت‌های شما دیدار کنند؟ ملت ما چنین اقدامات ناپسند را تحمل نخواهد کرد.

برومندی خطاب به اشتون اضافه کرد: اگر می‌خواستید از وضعیت حقوق بشر در ایران مطلع شوید، باید دیداری با جانبازان به ویژه مصدومان شیمیایی داشته باشید تا قربانیان تروریست را ببینید و بدانید ناقضان حقوق بشر چه کسانی هستند، جانبازانی که با سلاح‌های شیمیایی کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر سال‌ها است روی تخت بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی افزود: خانم اشتون اگر می‌خواستید از وضعیت حقوق بشر در ایران بیشتر مطلع شوید، باید به حضور همسران و مادران شهید هسته‌ای می‌رفتید تا ببینید و بدانید دانشمندان علوم هسته‌ای ما به چه جرمی ترور شده‌اند و همسران و مادران قهرمان آنها که زنان قهرمان کشور ما هستند، نظرشان در مورد حقوق بشر مورد ادعای غرب چیست.

برومندی با تأکید بر حل مشکل اشتغال و تورم و انتقاد از عدم حمایت از تولید به ویژه در بخش کشاورزی و همچنین با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.

حمایت سازمان ملل از قاچاقچیان و سوداگران مرگ

منبع خبر: خبرگزاری فارس http://www.farsnews.com/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید