خانه بیل گیتس

بیل گیتس در کتاب خود با نام “جاده پیش رو” که در سال ۱۹۹۵ منتشر کرد، به برخی از جزییات خانه رویایی خود اشاره کرد. منزل یک و نیم هکتاری بیل گیتس که در کنار دریاچه واشنگتن در نزدیکی شهر مدینا در ایالت سیاتل واقع شده، پر بود از ابزارها و وسایلی که در آن زمان بسیار عجیب به نظر می رسیدند. از سایر امکانات این عمارت می توان به هفت اتاق خواب، ۲۴ سرویس بهداشتی و شش آشپزخانه اشاره کرد.

پیتر بالین، معمار این عمارت در مصاحبه ای که در سال ۱۹۹۵ با وب سایت Philly.com داشت گفت:

بیل گیتس و همسرش می خواستند در محیطی زندگی کنند که حس فضای خانگی را به خوبی القا کند. او قصد دارد خانه ای مجهز به فناوری های پیشرفته داشته باشد، ولی نه به صورت مشهود، بلکه به صورت جادویی و دور از دید.

در این خانه حتی پریزها هم داخل دیوار جاسازی شده اند و تا حد امکان سعی شده نمای خانه یکدست به نظر برسد.
کابل های فیبرنوری در همه نقاط منزل گیتس و در پشت دیوارها کشیده شده بودند و در هر اتاق صفحه نمایش لمسی برای تنظیم نور، موسیقی و دما وجود داشت. گیتس در بخشی از کتاب خود اینطور نوشته است:

در ابتدای ورود به منزل، یک پین الکترونیک در اختیار شما قرار می گیرد تا آن را به لباس خود متصل کنید. این پین ارتباط شما با سرویس های الکترونیکی منزل را برقرار می کند. این پین محل و هویت شما را در منزل مشخص می کند. منزل با استفاده از این پین می تواند به نیازهای شما پاسخ دهد و حتی آنها را پیش بینی کند.

گیتس در آن زمان پیش بینی می کرد که روزی بتواند پین ها را با استفاده از دوربین، تکمیل کند و قابلیت تشخیص چهره را نیز به آن اضافه کند. او خانه ای ساخته بود که سلایق هر شخص را می شناخت و با آن مطابقت پیدا می کرد. علاقه شما به نور زیاد، موسیقی R&B ، دمای پایین و دیدن یک تابلوی خاص روی دیوار به این معنا بود که همه این شرایط با ورود شما به اتاق فراهم می شد. امکان تنظیم دستی این عوامل را هم با استفاده از ریموت کنترل در اختیار داشتید. امروزه قاب عکس های دیجیتال می توانند تصاویر دلخواه ما را پخش کنند و گوشی های هوشمند هم به کمک ما آمده اند تا شرایط محیطی اطراف خود را در خانه به طور دلخواه تنظیم کنیم.

او در بخش دیگری از کتاب خود نوشت:

طی ده سال آینده، دسترسی به میلیون ها تصویر و سایر انواع سرگرمی در بسیاری از خانه ها فراهم می شود و حتی از سرویس هایی که من در خانه دارم هم جذاب تر خواهند بود. تنها تفاوت خانه من با سایر خانه ها این است که زودتر به این امکانات مجهز شده است.

Bill Gates
Bill Gates
Bill Gates
Bill Gates
5
، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید