داروهای کم کیفیت،در شرکت‌های دانش‌بنیان

داروهای کم کیفیت،در شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس انجمن شیمی ایران گفت: پژوهشگران علم شیمی در کنار توجه به ارائه مقالات بین‌المللی، با هدف باروری مجلات و نشریات علمی کشور نگاه‌ها را داخلی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، شمسی‌پور در بیست‌ویکمین سمینار شیمی آلی که در دانشگاه ایلام برگزار شد، با بیان این که بخش بزرگی از تحولات ایجاد شده در کشور بر عهده شیمی‌دانان است، اظهار کرد: ما باید با تلاش در کاهش وابستگی به نفت و حداقل فروش نفت خام با کمک نیروی انسانی به خودکفایی برسیم.

رییس انجمن شیمی ایران با اشاره به امنیت اقلام دارویی در کشور تصریح کرد: انجمن شیمی ایران با توانمندی‌های بالایی که دارد، می‌تواند در این زمینه منشاء خدمات باشد.

شمسی‌پور افزود: قوانینی که بر این نوع فعالیت بویژه صادرات و واردات و همچنین تعرفه‌ها حاکم است، کار را سخت کرده است بدین‌صورت که تعرفه‌های افزایشی بر شرکت‌های دانش بنیان که توانایی بالایی در سنتز مواد دارند، منجر به تولید داروهایی با کیفیت پایین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردمی کردن اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است، با الگو قرار گرفتن نخبگان علمی موجب برداشتن گام‌های خوبی در مسیر توسعه می‌شود.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی به علم شیمی‌دانان در راه‌اندازی صنایع بزرگ بعنوان ترکیب میانی صنایع دارویی نیاز است.

شمسی‌پور با تاکید بر اینکه نشریات منتشر شده در انجمن شیمی کشور کاری ماندگار است، ادامه داد: چهار نشریه در چهار شاخه اصلی شیمی در کشور منتشر می‌شود و یک نشریه دیگر نیز با کمک و همکاری ستاد توسعه نانو بزودی منتشر می‌شود، همچنین در حال حاضر ۱۴ هزار مقاله جهت مشاهده بر روی سایت انجمن شیمی ایران قرار دارد.

وی تاکید کرد: پژوهشگران علم شیمی علاوه بر توجه به ارائه مقالات در عرصه بین‌المللی، در جهت باروری مجلات و نشریات علمی کشور نگاه‌ها را داخلی کنند چرا که مقالات کم تعداد هستند و برای ماندگاری و استفاده علاقه‌مندان به این رشته باید قدم‌های بزرگتری برداشته شود.

شمسی‌پور اظهار کرد: در حال حاضر هزار نشریه علمی پژوهشی داخلی در حال فعالیت هستند که اگر با همین روند پیش بروند، حتی اگر بر تعداد آنها اضافه شود هیچ دردی را دوا نخواهد کرد مگر اینکه با افزایش کیفیت توان عرضه آنها را بر جهانیان پیدا کنیم.

بر اساس این گزارش، بیست و یکمین سمینار شیمی آلی ایران حضور استادان، پژوهشگران و علاقه‌مندان این رشته از ۲۲ تا ۲۴ اسفند ماه در دانشگاه ایلام برگزار شد.

داروهای کم کیفیت،در شرکت‌های دانش‌بنیان

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا http://isna.ir/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید