دستاورد هیجان‌زدگی جوانان در چهارشنبه‌سوری

دستاورد هیجان‌زدگی جوانان در چهارشنبه‌سوری

علیرضا زالی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در سال‌های مختلف اظهار علاقه، تمایل و رغبت جوانان به چهارشنبه‌سوری را شاهد بوده‌‌ایم که در این رابطه توجه به جنبه‌های جذاب فرهنگی و بومی چهارشنبه‌سوری بیش از پیش مهم است اما  باید مراقب بود که این سنت‌ها با هیجان‌زدگی جوانان توأمان نشود و خسارت به بار نیاورد.

رئیس سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: در سال‌های گذشته ما مشکلات جدی را در این زمینه داشته‌ایم صدمه به چشم، صورت و حتی اندام‌ها از مواردی بود که به دلیل استفاده از مواد محترقه در این روز به وقوع می‌پیوست.

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: بسیاری از مواد محترقه فاقد استاندارد لازم هستند و این امر باعث می‌شود که اگر افراد به دنبال صدمات وارده فوت نکنند با عوارض دیرپا و درازمدت مواجه باشند.

وی ادامه داد: به نظر من باید در کنار اقدامات دستگاههای فرهنگی کشور، دستگاه انتظامی، نیز باید مراکز غیر قانونی، قاچاق و زیرزمینی را که مواد محترقه غیر استاندارد را در اختیار جوانان قرار می‌دهد رصد کند.

زالی افزود: در کنار این موضوعات بالاخره باید روشی اتخاذ شود تا جذابیت خود را در عرصه اجتماعی داشته باشد و تسهیلات مناسبی برای حضور پرنشاط جوانان با جنبه‌های مفرح و سرگرمی فراهم آورد تا خدای ناکرده برنامه‌های نشاط‌ آور پرخطر صورت نگیرد.

رئیس سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: در سال‌های گذشته با موارد متعددی از آسیب‌های جدی از تخلیه چشم گرفته تا قطع دست و اندام‌های بدن که تا آخر عمر همراه فرد است مواجه بوده‌ایم که در این امر نقش خانواده‌ها در پیشگیری و ترغیب جوانان به جنبه‌های مثبت این روز بیش از پیش لازم است.

زالی خاطر نشان کرد: تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تهران در  آمادگی کامل به سر می‌برند تا اگر خدایی ناکرده اتفاقی افتاد بتوانند خدمت مناسب را ارائه دهند.

دستاورد هیجان‌زدگی جوانان در چهارشنبه‌سوری

منبع خبر: خبرگزاری فارس http://www.farsnews.com/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید