دولت درخواست انصراف از یارانه نقدی را با ظرافت مطرح کند

دولت درخواست انصراف از یارانه نقدی را با ظرافت مطرح کند/ درآمد یارانه‌ها صرف امور زیربنایی شود

نماینده مجلس با اشاره به لزوم اتکا به ظرفیت‌های داخلی اقتصاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دولت باید ادبیات خود را برای درخواست انصراف از یارانه نقدی تغییر دهد، همچنین درآمد یارانه‌ها صرف امور زیربنایی شود

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: موضوع هدفمندی یارانه‌ها از روز اول مورد نظر همه مسئولان نظام بود، به این نیت که تغییر در مصرف انرژی در کشور ایجاد شود و منابع حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی صرف امور زیربنایی کشور شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دلیل اینکه امسال هم رهبری در موضوع اقتصادی تاکید کردند، این است که دشمن در تلاش است پیشرفت کشور را متوقف کند و از هر وسیله‌ای برای این کار استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر دشمنان کشور از حمله نظامی منصرف شده‌ و فکر می‌کنند که از راه اقتصادی و فشار اقتصادی می‌توانند به کشور رخنه کنند.

رضایی تصریح کرد: اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت بسیار زیادی به لحاظ اقتصادی در کشور ما وجود دارد، تا ما بتوانیم در حوزه اقتصادی روی پای خودمان بایستیم، اما اگر احساس کنیم که مشکلات ما در بیرون کشور حل می‌شود، دشمنان از همان ناحیه فشار را بیشتر می‌کنند

این نماینده مجلس گفت: فعالان بخش تولید و صنعت باید برای تحقق این هدف سعی کنند محصولات خود را به لحاظ کیفی ارتقاء دهند و مردم هم به سمت استفاده بیش از پیش از محصولات داخلی بروند.

وی درباره قصد دولت برای انصراف بخشی از مردم از یارانه نقدی اضافه کرد: در مورد اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها دولت برای انصراف برخی افراد جامعه از دریافت یارانه نقدی نباید از شیوه فعلی استفاده کند و به جای این کار باید مسئله را به طور شفاف برای مردم توضیح دهد و بگوید که چه میزان درآمد از این محل حاصل می‌شود و چه میزان آن باید توزیع شده و چه میزان صرف تولید شود.

رضایی ادامه داد: اما این ادبیات دولت جواب معکوس می‌دهد، چون مردم احساس می‌کنند که تحقیر می‌شوند.

وی گفت: البته اگر هدفمندی به شیوه فعلی ادامه پیدا کند پولی برای بخش تولید نمی‌ماند البته قطعا افرادی که تمکن مالی زیادی دارند، باید از دریافت یارانه انصراف دهند، اما این درخواست باید با ظرافت از مردم صورت بگیرد.

دولت درخواست انصراف از یارانه نقدی را با ظرافت مطرح کند

 

، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید