رسوایی آل‌خلیفه به المپیک ریو رسید

رسوایی آل‌خلیفه به المپیک ریو رسید

در پی اقدام بحرین در اعطای تابعیت به خارجی ها از جمله ورزشکاران برای مدال آوری آنها به نام این کشور در المپیک، اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو میدانی از تصمیم خود برای بازنگری در قانون مربوط به این مسئله خبر داد.

به گزارش العالم، اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو میدانی سخت گیری بیشتری در قبال ورزشکارانی که به نمایندگی از کشورهایی بغیر از کشورهای اصلی خود در مسابقات شرکت می کنند، اِعمال کرده است.

سباستین کو رئیس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو میدانی اعلام کرد که جلسه ای را برای بررسی مساله ” شرکت ورزشکاران در المپیک ۲۰۱۶ ریو به نمایندگی از کشورهای دیگر ” برگزار کرده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: کمی قبل از آغاز مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو به ۸۵ ورزشکار اجازه داده شد که به نمایندگی از کشورهائی بغیر از کشورهای اصلی خود در این مسابقات شرکت کنند.

در میان این ورزشکاران، ۱۲ ورزشکار وجود دارند که به نمایندگی از بحرین در مسابقات مشارکت می کنند؛ در حالی که قبلاً به نمایندگی از کشورهایی در آفریقا یا کشورهای حاشیه دریای کارائیب در مسابقات جهانی شرکت کرده بودند.

آسوشیتدپرس به نقل از رئیس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو میدانی گزارش داد: باید در آئین نامه ” تغییر نمایندگی کشورها ” بازنگری کرد تا معلوم شود که آیا شرکت ورزشکاران به نمایندگی از کشورهای غیر بومی خود امری درست است یا نَه .

رسوایی آل‌خلیفه به المپیک ریو رسید

کو افزود: بسیاری از آئین نامه های اتحادیه بین المللی دو میدانی نیاز به بازنگری دارد.

دختری کنیائی به نام راث جِبِت که به نمایندگی از بحرین در مسابقات دو میدانی ۳ هزار متر با مانع مدال طلا به دست آورد، می گوید: کنیا ورزشکاران زیادی دارد.

جبت ۱۹ ساله افزود: من ۳ سال پیش تابعیت خودم را تغییر دادم زیرا با گرفتن تابعیت بحرینی می توانم در مدارس این کشور تحصیل کنم .

یک ورزشکار جامائیکائی به نام اندرو فیشر نیز که در مسابقات دو میدانی ۱۰۰ متر به نمایندگی از بحرین مشارکت کرد، گفت: من یک بار به بحرین رفته ام ولی در این کشور زندگی نخواهم کرد بلکه در جامائیکا زندگی خواهم کرد.

فیشر افزود: تنها کاری که می توانستم برای شرکت در المپیک ۲۰۱۶ ریو بکنم ، تغییر تابعیتم بود.

دولت بحرین از چند سال پیش درصدد تغییر بافت جمعیت این کشور برآمده است که اکثریت آن را شیعیان تشکیل می دهد. مسئولان بحرینی به طور گسترده به اعطای تابعیت به خارجی ها روی آورده اند و شماری از آنها را برای سرکوب ساکنان اصلی بحرین در دستگاههای امنیتی و پلیس وارد کرده اند. دولت بحرین از سوی دیگر به سلب تابعیت از ساکنان اصلی این کشور اقدام کرده و در تازه ترین مورد، تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را لغو کرد.

رسوایی آل‌خلیفه به المپیک ریو رسید

، ، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید