رشد ۵٫۱ درصدی تعداد پروازهای مسافری در سال ۹۲

رشد ۵٫۱ درصدی تعداد پروازهای مسافری در سال ۹۲

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم شوشتری معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: در سال گذشته، ۱۶۳ هزار و ۹۹۷ پرواز داخلی انجام شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۱٫۹ درصد رشد برخوردار بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۸٫۶ درصدی پروازهای عبوری از آسمان کشور در سال ۹۲ افزود: در این بخش ۱۴ هزار و ۱۳۵ پرواز بیش از سال ۹۱ انجام شد.

به گفته وی، پروازهای عبوری سال ۹۱ به تعداد ۱۶۴هزار و ۵۵۰ پرواز بود، در حالی که این رقم در سال ۹۲ به ۱۷۸ هزار و ۶۸۵ پرواز رسید.

شوشتری همچنین رشد ۷٫۴ درصدی تعداد نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی را مورد توجه قرار داد و افزود: در سال گذشته ۶۷ هزار و ۱۸۳ پرواز بین‌المللی در سطح آسمان ایران صورت گرفت.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: در مجموع پروازها با افزایش ۲۰ هزار و ۴۴۹ سورتی پرواز روبرو بوده‌ایم.

به گفته شوشتری، بیشترین پرواز داخلی در شهریور ماه ۹۲ با ۱۵ هزار و ۱۷۶ پرواز، بیشترین پرواز بین‌المللی با شش هزار و ۲۹۴ پرواز در اسفند ماه، بیشترین پرواز عبوری در دی ماه با ۱۶ هزار و ۹۲۹ پرواز صورت گرفته است.

ماه‌های بهمن و شهریور به‌طور مشترک با ۳۶ هزار و ۳۹۱ پرواز بیشترین سهم پروازی در مجموع پروازهای بین‌المللی، داخلی و عبوری را به خود اختصاص داده‌‌اند.

رشد ۵٫۱ درصدی تعداد پروازهای مسافری در سال ۹۲

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید