ساخت مستندی علیه رئیس جمهور

لاریجانی: چرا به روش مارکسیست ها انتقاد می کنید؟
رئیس مجلس در انتقاد به ساخت مستندی علیه رئیس جمهور خطاب به سازندگان گفت که چرا از روش مارکسیست ها برای انتقاد استفاده می کنند

ساخت فیلمی درباره رئیس‌جمهور با عنوان مستند «من روحانی هستم» جنجال تازه‌ای است که برخی برای فضای سیاسی کشور تدارک دیده اند. مستندی که به گفته رئیس جمهور دارای اشتباهتی است و علی لاریجانی ساخت مستندهایی که با دروغ همراه است را برای آرامش سیاسی کشور مضر می داند.

چند وقتی است که موسسه سفیر فیلم مستند را با عنوان «من روحانی هستم» تهیه و برای اولین بار در دانشگاه تهران آن را در معرض دید دانشجویان قرارداد. این مستند در اواخر سال گذشته تولید شد. ٣١ فروردین‌ماه از نمایش این مستند در دانشگاه‌های علامه طباطبایی و دانشگاه امیرکبیر جلوگیری و سازندگان این مستند نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند. ردپای انتقاد از این مستند، را می‌توان در گفته‌های رئیس‌جمهور هم مشاهده کرد، آنجا که پایان سال گذشته در جشنواره مطبوعات از تذکر به سازندگان این فیلم خبر داده بود.

در همین حال رئیس مجلس نیز که امروز در جمع کارگران سخن می گفت، با اشاره به نیاز کشور به تولید و آرامش سیاسی «پرهیز از دروغ گفتن و انتشار سی دی و بولتن‌هایی که صرفا اختلاف ایجاد می‌کند» را برای آرامش کشور ضروری دانست. لاریجانی با اشاره به این سی دی گفته: «همین چند روز پیش دیدم چه سر و صدایی در کشور به وجود آمده است آن هم بر سر یک سی‌دی، سی‌دی که با عنوان «من روحانی هستم» پخش شده است. در این سی‌دی یک سری مطالبی را مطرح کردند که برخی از مطالب خلاف واقع است. آقای روحانی رئیس‌جمهور را متهم کردند که شما در داستان مک‌فارلین حضور داشتید، این دروغ است، کسانی که در آن شرایط سیاسی پس از انقلاب حضور داشتند، همه می‌دانند که آقای روحانی نقشی در مسئله مک فارلین نداشته است، چرا خلاف واقع می‌گویید؟ چرا دروغ می‌گویید؟

رئیس مجلس بر همین اساس تأکید می کند: افرادی که آن زمان در زمینه این مسئله نقش داشتند، مشخص هستند که چه کسانی هستند، مشخص هستند که کدام بخش‌های کشور بودند، آقای روحانی نقشی در این مسئله نداشت چرا سی‌دی دروغ درست کردید؟ برخی از مسائل دیگر این سی‌دی نیز خلاف واقع است. بنده در جریان این مسائل بوده‌ام. آیا شما می‌خواهید به تاریخ هم دروغ بگویید؟!

لاریجانی به منتقدان توصیه کرد که نباید مشی مارکسیست‌ها را داشته باشند که هدف وسیله را توجیه می‌کند. او همچنین گفت اگر کسی اختلاف سیاسی دارد، این مردانگی نیست که از هر وسیله‌ای و ابزاری استفاده کند، اگر آنها انتقادی دارند آن را مطرح کنند.
رئیس مجلس بر همین اساس تأکید کرد: افرادی که آن زمان در زمینه این مسئله نقش داشتند، مشخص هستند که چه کسانی هستند، مشخص هستند که کدام بخش‌های کشور بودند، آقای روحانی نقشی در این مسئله نداشت چرا سی‌دی دروغ درست کردید؟ برخی از مسائل دیگر این سی‌دی نیز خلاف واقع است. بنده در جریان این مسائل بوده‌ام. آیا شما می‌خواهید به تاریخ هم دروغ بگویید؟! – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930207000067#sthash.EliPWkWR.dpuf

رئیس مجلس بر همین اساس تأکید کرد: افرادی که آن زمان در زمینه این مسئله نقش داشتند، مشخص هستند که چه کسانی هستند، مشخص هستند که کدام بخش‌های کشور بودند، آقای روحانی نقشی در این مسئله نداشت چرا سی‌دی دروغ درست کردید؟ برخی از مسائل دیگر این سی‌دی نیز خلاف واقع است. بنده در جریان این مسائل بوده‌ام. آیا شما می‌خواهید به تاریخ هم دروغ بگویید؟!
– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930207000067#sthash.EliPWkWR.dpuf
رئیس مجلس بر همین اساس تأکید کرد: افرادی که آن زمان در زمینه این مسئله نقش داشتند، مشخص هستند که چه کسانی هستند، مشخص هستند که کدام بخش‌های کشور بودند، آقای روحانی نقشی در این مسئله نداشت چرا سی‌دی دروغ درست کردید؟ برخی از مسائل دیگر این سی‌دی نیز خلاف واقع است. بنده در جریان این مسائل بوده‌ام. آیا شما می‌خواهید به تاریخ هم دروغ بگویید؟! – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930207000067#sthash.EliPWkWR.dpuf

در همین حال یک منبع آگاه روزگذشته به ایسنا گفته بود:‌ اطلاعات بخش‌هایی از مستند «من روحانی هستم» ناصحیح است، به علاوه در این مستند به منابع نادرست استناد شده و نحوه تدوین آن نیز صحیح نیست. اما کارگردان فیلم می‌گوید: «منابع اصلی این مستند، کتاب خاطرات آقایان روحانی و هاشمی رفسنجانی است.»

این منبع آگاه که ایسنا وی را فردی در دفتر ریاست جمهوری معرفی کرده به این خبرگزاری گفته: «سال گذشته به تهیه‌کنندگان مستند در این خصوص تذکر و توجه لازم داده شد که نسبت به اصلاح آن اقدام کنند، اما این کار انجام نشده است.»
این فیلم قرار بود تا در دو دانشگاه نمایش داده شود. سفیر فیلم می گوید مسئولان دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی از پخش آن جلوگیری کردند اما مسئولان این دانشگاه ادعای آنها را رد کردند. با این حال روابط‌عمومی سفیر فیلم
می گوید: «این مستند بر حقیقت‌گویی در چارچوب تاریخ و خاطرات ثبت شده بنا شده است و بیان حقایق، تقویت‌کننده پایه‌های حکومت است.»

حسن روحانی سال گذشته در اختتامیه جشنواره مطبوعات ضمن بیان آنکه «منتقدان و مخالفان دولت آزاد خواهند بود» اعلام بود: «علیه شخص رئیس جمهور سی‌.دی پخش می‌کنند و ما فقط گفتیم به آنها بگویند این قسمت‌های سی.دی اشتباه است.»
مستند «من روحانی هستم»، ساخته گروه چندرسانه‌ای شفق‌مدیاست که توسط سفیرفیلم به اکران دانشگاهی درمی آید.
این فیلم با هدف روایت فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی دکتر حسن روحانی در ۵ دهه گذشته ساخته شده است. سخنرانی تاریخی او در مراسم درگذشت حاج آقا مصطفی خمینی در مسجد ارک، ۵ دوره نمایندگی مجلس و موضع ایشان در ماجرای ۹۹ نفر، ماجرای عضویتش در شورای سیاست‌گذاری صدا و سیما و نظر امام و پرونده هسته‌ای ایران از اتفاقاتی است که در این مستند بدان پرداخته شده است.

ساخت مستندی علیه رئیس جمهور

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید