ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار توسط دولت

ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار توسط دولت

دبیر کل خانه کارگر از دولت خواست به جای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، طرح ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار را در دستور کار قرار بدهد و ابراز امیدواری کرد با توجه به افزایش ۲۵ درصدی دستمزد کارگران، دولت به وعده کاهش نرخ تورم به ۲۵ درصد عمل کند.

به گزارش خبرنگار تعاون و اشتغال خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا محجوب در حاشیه جلسه مسوولان امور اعضا و آموزش خانه‌های کارگر سراسر کشور اظهار کرد: وزارت کار در جریان تعیین مزد کارگران تلاش زیادی کرد تا رقم دستمزد به شکل واقع‌بینانه‌ای تعیین و تصویب شود، هرچند که دستمزد باید براساس تورم اعلامی و سبد معیشت خانوار چهار نفره تعیین شود اما با توجه به اختلاف کم رقم پیشنهادی نمایندگان کارگران و رقم مصوب شده در شورای عالی کار در مجموع تعیین موضوع سال ۹۳ برخلاف سال‌های قبل با رویه بهتری دنبال شد.

وی با بیان این‌که ماده ۴۱ قانون کار تکلیف تعیین دستمزد کارگران را مشخص کرده است، ابراز امیدواری کرد با توجه به آنکه دستمزد کارگران در سال جدید ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت، دولت نیز به وعده‌ خود برای کاهش تورم و رساندن آن به ۲۵ درصد عمل کند.

دبیر کل خانه کارگر درباره‌ برنامه‌های هفته کارگر گفت: برنامه‌های خانه کارگر تقریبا نهایی شده، هرچند که هنوز یک جلسه ستاد باقی‌مانده است اما برنامه‌ها در برخی موارد تغییراتی داشته و با سال قبل متفاوت خواهد بود.

محجوب با اشاره به برگزاری پرشور هفته کارگر در سراسر کشور از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و وزارت کشور به جهت مخالفت با برگزاری راهپیمایی روز کارگر اظهار گله کرد.

وی افزود: با درخواست برای صدور مجوز راهپیمایی موافقت نشده است لذا اعلام می‌کنیم اگر برای سال آینده هم این روال برقرار باشد و حق برگزاری تجمع و راهپیمایی کارگران به رسمیت شناخته نشود، از این مساله به سادگی عبور نخواهیم کرد.

رییس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به آغاز ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه گفت: درخواست ما از دولت این است که این سیستم را بردارد و به جای هدفمندی یارانه‌ها و دادن پول نقد در قالب یک طرح کارشناسی و تعریف شده بیکاران و افراد فاقد شغل و درآمد را تحت پوشش قرار بدهد.

محجوب گفت: از این‌ به بعد بخش اعظمی از متقاضیان بازار کار را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل خواهند داد لذا بهتر است دولت به جای طرح هدفمندی یارانه‌ها، طرح ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار و کارگران دارای دستمزد‌های کوچک را در دستور کار قرار بدهد.

ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار توسط دولت

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید