سه مدال طلای دیگر به مدال‌های ایران افزوده شد

سه مدال طلای دیگر به مدال‌های ایران افزوده شد

دو مدال طلای کاراته و یک مدال طلای تکواندو، پنجشنبه را برای ورزشکاران ایران طلایی ‌کرد. با احتساب این سه مدال، جمع مدال‌های طلای ایران به عدد هجده رسید.

به گزارش «تابناک»، در سومین روز مسابقات تکواندو‌ هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در اینچئون در فینال وزن ۶۸- کیلوگرم مردان، بهنام اسبقی مقابل «هوانگ جای نان» از چین ۵ بر ۴ پیروز شد و شانزدهمین طلای کاروان ایران در باز‌ی‌های آسیایی اینچئون را از آن خود کرد.

پس از اسبقی، در فینال وزن ۷۵- کیلوگرم مردان، سعید حسنی‌پور مقابل «لی کا وای» از هنگ کنگ با نتیجه دو بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. این هفدهمین طلای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون بود. حسنی‌پور برای رسیدن به فینال در دور نخست، «زوخیدوف» ازبک را ۴ بر ۲، در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی ۱۰ بر ۲ «تان» از ویتنام و در مرحله نیمه نهایی «العطیبی» از عربستان را ۵ بر ۲ شکست داد.

افزون بر این دو، در فینال وزن ۶۸+ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی مقابل «ژنگ کو یان» از چین ۳ بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. عباسعلی با مبارزه‌ای خوب و بر‌تر از حریف پیش افتاد؛ اما حریف چینی او خوب کار کرد و توانست یک امتیاز بگیرد که کافی نبود و عباسعلی یک امتیاز دیگر رفت و ۳ بر یک پیروز شد. حریف چینی قهرمانی سال ۲۰۱۱ آسیا را در کارنامه دارد.

عباسعلی برای رسیدن به فینال پس از یک دور استراحت، در دور دوم ۵ بر یک مقابل «کریستینا پریرا» از ماکائو و در دور سوم ۷ بر صفر نماینده اندونزی را شکست داده بود.

سه مدال طلای دیگر به مدال‌های ایران افزوده شد

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید