شرکت هیات پارلمانی ایران در نشست اتحادیه بین المجالس درژنو

شرکت هیات پارلمانی ایران در نشست اتحادیه بین المجالس درژنو

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از هشت نماینده عضو گروه بین‌المجالس به منظور شرکت در یکصد و سی‌امین اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی (IPU) که طی روزهای ۲۵ اسفند ۹۲ لغایت اول فروردین ۹۳ در ژنو سوئیس برگزار می‌شود به این کشور عزیمت کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در اجلاس بهاره ژنو موضوعاتی همچون اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز جهان در مجمع عمومی و چهار موضوع الف: مشارکت مجالس در حرکت به سمت جهان عاری از سلاح‌های هسته‌ای در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل ب: نقش پارلمان‌ها در حرکت به سمت توسعه مقاوم در برابر خطرات در کمیته توسعه پایدار، مالی و تجارت و ج: نقش پارلمان‌ها در حفظ حقوق کودکان مهاجر بدون همراه و ممانعت از سوء استفاده و استثمار آنان در وضعیت‌های جنگی و مناقشات در کمیته دموکراسی و حقوق بشر و دال بر روابط اتحادیه بین‌المجالس با سازمان ملل در کمیته مربوط مورد بحث و بررسی نمایندگان مجالس پیش از ۱۳۰ کشور جهان قرار خواهد گرفت.

در اجلاس ژنو همچنین مسائل مبتلابه زنان و کودکان نیز در قالب موضوع منع خشونت و استثمار زنان و کودکان به ویژه در مناقشات در نشست یک روزه نمایندگان زن مجالس جهان مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

در این اجلاس همچنین چند میزگرد و کارگاه تخصصی در خصوص موضوعاتی همچون انتخابات پارلمانی در مجالس جهان و نیز ارتقای شرایط زندگی برای کودکان مهاجر برگزار خواهد شد.

یک ماده اضطراری نیز که مربوط به یک رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روز جهان باشد پس از تصویب در دستور کار این اجلاس قرار خواهد گرفت.

سرپرستی هیات پارلمانی اعزامی به ژنو را موید حسینی صدر دبیرکل گروه بین‌المجالس کشورمان به عهده دارد و عبدالرضا مصری، حسین سبحانی‌نیا، سیدهادی حسینی، محمدمهدی زاهدی، رحمت‌الله نوروزی و نیره اخوان، سایر اعضای هیات اعزامی را تشکیل می‌دهند. همچنین کاظم جلالی عضو کمیته حقوق بشر اتحادیه بین‌المجالس جهانی در نشست‌های مربوطه شرکت می‌کند.

در نشست‌های مجمع دبیران کل مجالس نیز علی افراشته معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی شرکت خواهد کرد.

شرکت هیات پارلمانی ایران در نشست اتحادیه بین المجالس درژنو

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا http://isna.ir/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید