شهردار لشت نشاء در آستانه استیضاح

شهردار لشت نشاء در آستانه استیضاح
در آخرین نمونه از این دست، ابراهیم خوش فطرت در حالی که تنها ۷ ماه از حضورش به عنوان شهردار لشت نشاء می گذرد توسط شورای لشت نشا بر لبه تیغ استیضاح قرار گرفت و احتمال برکناری وی نیز وجود دارد.

اختصاصی گیل خبر/ با گذشت ۷ ماه از انتخاب ابراهیم خوش فطرت به عنوان شهردار لشت نشاء توسط شورای این شهر پروژه استیضاح وی کلید خورد.
ظاهرا هرچه بیشتر می گذرد ناکارآمدی برخی شوراهای شهر در انتخاب شهرداران بیشتر مشخص می شود و در بسیاری از موارد رخ داده در کشور،بی ثباتی و کسب منافع شخصی در برکناری شهرداران دیده می شود. با نگاهی به شورای چهارم شهرهای استان گیلان به خوبی مشاهده می کنیم که کمتر شهرداری توانسته دوام داشته باشد و بسیاری از ان ها با بهانه های عجیب و غریب برکنار شده اند که نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.
در آخرین نمونه از این دست، ابراهیم خوش فطرت در حالی که تنها ۷ ماه از حضورش به عنوان شهردار لشت نشاء می گذرد توسط شورای لشت نشا بر لبه تیغ استیضاح قرار گرفت و احتمال برکناری وی نیز وجود دارد. شنیده می شود استیضاح وی با عدم اقناع اعضاء از سوالاتی همچون عدم تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی! عدم پاسگخوئی! و عدم تلفیق بودجه ۹۴ در دستور کار قرار دارد. تلفیق بودجه ای که خود مستلزم حسابرسی از بودجه سال ۹۳ است که به خاطر مسائل پیش آمده در سنوات گذشته در هاله ای از ابهام قرار دارد. مشخص نیست وقتی اعضای شورا بحث تکریم ارباب رجوع را به عنوان یکی از محورهای استیضاح قرار می دهند چطور ممکن است به این توجه نکنند که مردم نیازمند چنین بی ثباتی در حلقه مدیریت شهری نیستند که هر از چندگاهی شهردار را در مسلخ برکناری گرفتار کنند. کاش حداقل در قانون بازه زمانی مشخصی گنجانده شود که اعضای شورای شهر نتوانند بدون دلایل مستند پروژه استیضاح شهرداری را دنبال کنند. مگر در این هفت ماه گذشته چه اتفاقی افتاده که یه یکباره شهرداری که توسط خود این شورا انتخاب شده باید مورد استیضاح قرار بگیرد؟ وقتی بعد از استیضاح باید در یک مدت سه ماهه سرپرست انتخاب شود تا فرد جدید انتخاب شود مشخص است که نه سرپرست و نه شهردار بعدی نیز قادر نخواهند بود بسیاری از مشکلات برجای مانده از مردم شهر لشت نشاء را تا انتخابات بعدی حل کنند. می توان این گونه استنباط کرد که چنین استیضاحی حتی رنگ و بوی انتخاباتی دارد و محورهای استیضاح تنها تشریفاتی کاغذی است که قرار است به شهروندان ارائه شود.
در مدت باقیمانده تا انتخابات شورای شهر اعضای شورا باید نسبت به عملکرد خود به شهروندان پاسگخو باشند. عملکرد یک مدیر را نمی توان در مدت هفت ماه مورد ارزیابی درستی قرار داد، به طوری که بتوان وی را فقط به بهانه عدم تکریم ارباب رجوع و یا بهانه هایی از این دست برکنار کرد.
شورای چهارم لشت نشا پیش از خوش فطرت نیز به دلیل انتخاب راننده خودرو لودر به عنوان سرپرست شهرداری مورد انتقاد شهروندان لشت نشا و رسانه ها قرار گرفته بود.

شهردار لشت نشاء در آستانه استیضاح

، ، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید