شورای شهر تهران اصلاح طلب

شورای شهر تهران اصلاح طلب
ناطق نوری ظرفیت بسیار بالایی در عرصه سیاسی کشور دارد.

احمد حکیمی پور رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت مثلث آنلاین می گوید : آقای ناطق ظرفیت بسیار بالایی در عرصه سیاسی کشور دارد و به عنوان یک شخصیت معتدل اصولگرا شناخته می شود بر همین اساس معتقدم می تواند نقش موثری را در ساماندهی نیروهای اصولگراهای معتدل ایفا کند.

تحرکات جریانات سیاسی برای انتخابات مجلس آینده کاملا مشهود و آشکار است، آقای مرعشی عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی چندی پیش گفت “آقای خاتمی محوریت اصلاح طلبان در رقابت سیاسی پیش رو است”، این صحبت چقدر صدای اصلاح طلبان است؟

قطعا آقای مرعشی با توجه به اطلاعاتی که از داخل اردوگاه اصلاحات دارد چنین صحبتی را انجام داد و واقعیت هم همین است که صبحت او برآیند و انعکاس نظر اجماعی در جریان اصلاحات است.

ترکیب آقای خاتمی – آقای هاشمی همچون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات مجلس نیز برای ائتلاف نیروهای جریان اعتدال و جریان اصلاحات رأی آور خواهد بود؟

هم اکنون نمی توان قضاوت کرد که ۱۷ ماه دیگر چه اتفاقی می افتد آنچه مسلم است حوادث و رویدادهای سالهای اخیر باعث شده نزدیکی بیشتری میان اصلاح طلبان با آقای هاشمی ایجاد شود و هرچه زمان می گذرد این نزدیکی دیدگاه و مواضع بیشتر هم خواهد شد، معتقدم چنین اتفاقی قطعا به نفع اردوگاه اصلاحات است. البته آقای هاشمی به لحاظ جایگاهی که دارد در یک جریان سیاسی تعریف نمی شود چون شخصیتی فراجناحی است.

وجود شخص آقای خاتمی در محوریت تحرکات اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس تضمین کننده پیروزی آنها در رقابت سیاسی پیش رو نیست؟

چون در ایران حزب فراگیر و سراسری نداریم ائتلافی عمل می شود چتر ائتلاف های انتخاباتی هم هرچه گسترده تر باشد بهتر است، در نتیجه حمایت و پشتیبانی آقایان خاتمی و هاشمی از یک سازوکار انتخاباتی شانس موفقیت را افزایش می دهد. البته تأثیر گروه ها و تشکل ها را نیز نباید نادیده گرفت و باید به سمتی رفت که به تدریج نقش احزاب، تشکل ها و گروه های سیاسی در فرآیند انتخابات تعیین کننده شود.

آقای ناطق همچون آقای روحانی می تواند محوریت کار انتخاباتی اعتدالیون سیاسی را برعهده بگیرد؟

قطعا شخصیت های نظام نسبت به انتخابات بی اعتنا نخواهند بود، آقای ناطق ظرفیت بسیار بالایی در عرصه سیاسی کشور دارد و به عنوان یک شخصیت معتدل اصولگرا شناخته می شود بر همین اساس معتقدم می تواند نقش موثری را در ساماندهی نیروهای اصولگراهای معتدل ایفا کند.

در جناح اصلاحات چه طور؟

برای این بحث زود است. در کل اصلاح طلبان برنامه های خاص خود را دارند اما غافل از نیروهای سیاسی نزدیک به خود نیستند و روی مشترکاتی که وجود دارد می توانند با اصولگرایان معتدل تعامل کنند.

، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید