شکست تحریم های غرب

علی لاریجانی مطرح کرد؛
تحریم‌ها تاثیر نداشت که پای میز مذاکره آمدید
 رئیس مجلس معتقد است که تروریست و صهیونیست دو روی یک سکه هستند

 به نقل از واحد مرکزی خبر ، دکتر علی لاریجانی امروز در همایش سراسری ستادهای دهه فجر انقلاب اسلامی سراسر کشور با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره پرونده هسته‌ای ایران گفت: یکی از دلایلی که ایران باید در مسئله هسته ای در مقابل خواسته‌های کشورهای غربی پایداری کند و بایستد این است که موضوعات مطرح شده در مذاکرات یک نشانه زورگویی است البته غربی‌ها اگر می‌توانستند، به بهانه مسئله هسته‌ای با جمهوری اسلامی وارد جنگ می‌شدند حال موضع کنونی این کشورها از سر دلسوزی نیست بلکه نتیجه جنگ برای آنها گران تمام می شود بنابراین در چند وقت اخیر از راه‌های دیگر به کشور فشار آورده اند.

شکست تحریم های غرب
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند سال اخیر کشورهای غربی با استفاده از ابزارهایی مانند تحریم به دنبال فشار بر جمهوری اسلامی بودند اما پس از مدتی مشاهده کردند که این رویکرد موثر نبود و جمهوری اسلامی در حوزه هسته‌ای به پیشرفت های بسیاری دست یافته است بنابراین پای میز مذاکره آمده اند البته در شرایط کنونی غربی ها به ویژه آمریکایی ها اعلام می کنند که تحریم ها ایران را به پای میز مذاکره آورده اما باید بگویم که به علت غیرموثر بودن تحریم ها کشورهای غربی مجبور به مذاکره با ایران شدند.

وی افزود : به نظر می رسد که آمریکا با استفاده از اهرم کنگره به دنبال افزایش فشار بر ایران است اما این اتفاقات و اختلافات داخلی آمریکا به ما مربوط نیست از طرف دیگر این موضوع حائز اهمیت است که ایران در مسئله هسته ای در مقابل زیاده خواهی های استکبار ایستاده و این موضوع یکی از بخش های تفکر انقلاب اسلامی در استکبار ستیزی است.

تروریسم ،ظلم مضاعف به مردم و دین اسلام
رئیس مجلس با بیان اینکه مقوله تروریسم در منطقه قطعا یک ظلم مضاعف به مردم و دین اسلام است گفت: خوشبختانه جریان‌های اخیر و اتفاقات رخ داده در سوریه خیلی از امور را در این زمینه مکشوف کرد به طوری که جمهوری اسلامی بارها در گذشته می‌گفت که تروریسم تحت حمایت غرب و اسرائیل به دنبال تخریب اسلام است اما برخی کشورهای منطقه‌ای اعلام می کردند که این گروه ها به دنبال ایجاد دموکراسی هستند اما ترور اخیر برخی فرماندهان مجاهد از سوی رژیم صهیونیستی در داخل خاک سوریه همه موضوعات را نشان داد.

وی با تأکید براینکه تروریسم و صهیونیسم دو روی یک سکه هستند، افزود : متأسفانه این گروه های تروریستی با حمایت غرب و رژیم صهیونیستی تحت لوای دین، امور خود را پیش می برند که این یک ظلم مضاعف است.

بی تأثیر بودن ائتلاف ضد داعش

دکتر لاریجانی با اعلام اینکه تشکیل ائتلاف ۴۰ کشوری برای مقابله با داعش خجالت آور است تصریح کرد: بی تأثیر بودن این کشورها در اقدامات اخیر آنها برای مبارزه با گروه های تروریستی مشهود بود و اتفاقات اخیر نشان داد که این ائتلاف و کشورهای موجود در آن هیچ قدرتی ندارند و تنها جمهوری اسلامی بود که در جهت مبارزه با تروریسم و رفع شر بزرگ منطقه تلاش کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه پیام حمایت از مظلوم الهام بخش و زنده کننده است گفت: قطعا دو موضوع عدالت و استقلال اقتصادی دو رکن مهم نظام اسلامی است که خوشبختانه در ۳۶ سال اخیر اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد و علاوه بر شهرهای بزرگ شهرهای کوچک و روستاها هم آباد شدند.

وی ادامه داد: امسال از جهاتی مختلف سال پراهمیتی است، به ویژه با توجه به شرایط بین‌المللی و دندان‌تیز کردن کشورهای غربی علیه ایران و نیز آشفتگی منطقه، شرایط امروز بسیار پراهمیت است، به طوری که به نظر می‌رسد که این اقدامات و اتفاقات به نوعی با جوهره تفکر امام، ستیز دارد. البته قطعاً آنها در این راه موفق نمی‌شوند، زیرا انقلاب اسلامی یک حرکت زنده و توفنده بوده و همچنان هم با قدرتی بیش از پیش به حرکت خود ادامه می‌دهد.

انقلاب اسلامی یک حرکت زنده و پویاست

دکتر لاریجانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک رویداد تاریخی نیست بلکه یک حرکت زنده و پویاست و بسیاری از رویدادهای سیاسی داخل و خارج، نشأت گرفته از بیداری انقلاب است، از طرف دیگر شعارهای انقلاب به هیچ وجه کهنه نمی‌شود و در تمام دوران‌ها اصیل و زنده است.

رئیس قوه مقننه انقلاب دینی را یکی از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: جوهره اسلامیت، انقلاب مردم ایران و آرمان‌های آن را از دیگر حرکت‌های اجتماعی دنیا جدا کرد. همچنین این انقلاب با جهش‌های اجتماعی که در ۳۶ سال گذشته در منطقه رخ داده، متفاوت است. از طرف دیگر اسلامی و دینی بودن انقلاب، یک شعار نیست بلکه یک اصل مهم است، زیرا مبنای انقلاب اسلامی دین حنیف است، یعنی همه امور جامعه و نظام را دینی می‌دانیم.

غرب به دنبال تضعیف جایگاه دین

وی افزود: البته غرب از دو قرن پیش به دنبال تضعیف جایگاه دین بود به طوری که امروز از توهین به پیامبر (ص) افتخار می‌کند. از طرف دیگر غربی‌ها آنقدر حوزه دین را بی‌معنا کرده‌اند که از توهین به یک پیشوای دینی افتخار و این اقدامات را با مسئله آزادی بیان توجیه می‌کنند. این در حالی است که مقوله آزادی بیان باید برای ارتقای افکار باشد، نه اینکه با استفاده از این ابزار به دیگران توهین کنند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه آزادی فکری از نوع غربی به دنبال تکامل افکار جامعه نیست، گفت: اگر توهین و فحاشی به افراد و جوامع، نوعی آزادی بیان باشد، پس اشرار و تبهکاران هر کشور، متفکران آن جامعه هستند! از طرف دیگر توهین به پیامبر اسلام (ص) یک سوءاستفاده از فکر است و این اقدامات  نوعی عمل مجرمانه بوده و ربطی به آزادی بیان ندارد، بنابراین صحنه بین‌الملل و کشورهای غربی در شرایط کنونی به دنبال تضعیف و حذف دین هستند. این در حالی است که انقلاب اسلامی به دنبال تکامل دین در جهان است.

 غرب ،اخلاق را به ورطه نابودی ‌کشانده است‌
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی شاهدیم که انقلاب اسلامی زندگی جوامع را مشحون از ارزش‌های دینی می‌کند، اضافه کرد: متاسفانه در این شرایط غرب با نوع نگرش اشتباه خود، اخلاق را به ورطه نابودی می‌کشاند،‌ البته در این حوزه کارها و برنامه‌های بسیاری پیش‌روی کشور ماست، از این‌رو باید با جهت‌گیری مناسب به سمت تحقق مولفه‌های کامل دینی گام برداریم.

وی با تاکید بر اینکه پیام انقلاب اسلامی برگرفته از اتحاد دین، دنیا و دولت است، گفت: اما متاسفانه تفکر امروز کشورهای غربی این عرصه‌ها را از هم جدا می‌کند. از طرف دیگر علت زنده بودن امت اسلامی این است که تفکر این امت تحت سلطه سکولار نیست، بلکه تفکر اسلامی به دنبال تحقق دین در جامعه است. از این‌رو این موضوع افتخار نیست که بخواهیم دین اسلام را محدود کنیم، زیرا اسلام دین خاتم بوده و باید برای تحقق کامل آن، تمام محورها تئوریزه شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه پیام انقلاب اسلامی بزرگ و تاثیرگذار است، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است به طوری که در جریان وقوع انقلاب، نخبگان، پابرهنگان و اقشار متعصب جامعه وارد صحنه شدند، بنابراین ذات انقلاب در فراگیری نهفته است و این حوزه محدود نیست.

مستضعفان، موتور محرک اصلی انقلاب

وی با تاکید بر اینکه مستضعفان، موتور محرک اصلی انقلاب هستند، ادامه داد: انقلاب اسلامی در دل همه افراد در جامعه بیداری ایجاد کرد و همه ادیان از جمله شیعه، سنی، مسیحی و همه اقوام از جمله لر، کرد و ترک به انقلاب تعلق خاطر پیدا کردند. از طرف دیگر شاهدیم که وعده انقلاب درباره فراگیری اهداف به خوبی محقق شده به طوری که در شرایط کنونی مردم در کشور قدرت رأی و در واقع قدرت انتخاب دارند،‌ به طوری که اعضای مجلس خبرگان را انتخاب می کنند که وظیفه انتخاب رهبری را که بالاترین مقام در کشور است برعهده دارند و نیز رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس با رأی مردم انتخاب می‌شوند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ارکان حکومت جمهوری اسلامی مردمی است، گفت: خوشبختانه انقلاب اسلامی ویژگی‌های مردمی بودن را در نظام حکومتی تعبیه کرد. البته ممکن است که در غرب نسبت به انقلاب اسلامی مطالب خلاف واقع مطرح شود، اما این موضوع به علت قدر و منزلت انقلاب بوده و این دست اقدامات ،‌ پایداری بیشتری در نظام به‌وجود می‌‌آورد. از طرف دیگر در شرایط کنونی شاهدیم که در منطقه بسیاری از کشورها از نظر سیاسی و امنیتی دچار آشفتگی بسیاری هستند، اما ایران در تمام حوزه‌ها از ثبات برخوردار است.

برخورد کینه‌ورزانه غرب در باره حقوق بشر

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه در نظام اسلامی مردم در سرنوشت خود سهیم هستند، تصریح کرد: به طور حتم برخورد کینه‌ورزانه غرب در این ویژگی‌ها تاثیری ندارد، البته شاید برخی کشورهای غربی در حوزه‌هایی مانند حقوق بشر، برخی مسائل را به‌وجود بیاورند، اما این دست اقدامات در حرکت ایران هیچگونه تاثیر نداشته و ندارد. از طرف دیگر دموکراسی‌خواهی در انقلاب ایران یک امر تفننی نیست، زیرا علت حمایت ایران از انقلاب‌های به‌وجود آمده در منطقه، مردمی بودن آنها است.

وی با اشاره به ویژگی‌های ضداستکباری نظام انقلاب اسلامی ایران، افزود: ما از ابتدا اعلام کردیم که زیر بار استکبار نمی‌رویم، زیرا جریان‌های استکباری به دنبال تحمیل خود به دیگر کشورها هستند. از طرف دیگر شعار انقلاب اسلامی، شعار دلنشینی برای کشورهای مظلوم است و این موضع ضداستکباری، جوهره اصلی انقلاب است.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه یکی از پیام‌های اصلی انقلاب حمایت از مستضعفین و کمک به آنها در عرصه‌های مختلف است، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرد، از این‌رو زنده بودن نظام به خاطر همین رویکردها بوده است، بنابراین اگر ایران تنها به فکر جغرافیای سرزمینی خود بود، در شرایط کنونی زنده نبود، اما به علت موضوع ضداستکباری و حمایت از مظلومان و مستضعفان، انقلاب اسلامی زنده و پایدار است.

 ایران تنها حامی واقعی مردم فلسطین

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بوده که در دفاع از مردم فلسطین موضع و حرف خود را تغییر نداده است، البته در ادوار مختلف برخی کشورهای منطقه‌ای پیشنهادهایی برای حل موضوع فلسطین، مطرح می‌کردند، اما این طرح‌ها حقوق مردم فلسطین را استیفا نکرد. همچنین یهودیان در گذشته در کرانه باختری پراکنده بودند، اما هم‌اکنون در این منطقه حدود ۶۰۰ هزار یهودی زندگی می‌کنند که این حاصل طرح به اصطلاح صلح بوده است!

وی اضافه کرد : بنابراین به جای اینکه اینگونه طرح‌ها از فلسطینیان حمایت کند، باعث افزایش جمعیت یهودیان به میزان ۲۰ برابر شده است. از طرف دیگر قرار بود که بیت‌المقدس پایتخت فلسطینیان شود، اما هم‌اکنون شاهدیم که رژیم جعلی صهیونیستی اراضی اطراف بیت‌المقدس را به چنگ خود درآورده است.

مسئولان باید در جهت مردمی‌شدن اقتصاد تلاش کنند

وی با اشاره به مشکلات کنونی کشور در حوزه اقتصاد نیز تصریح کرد: قطعاً اگر کسی نگاه ملی، انقلابی و دلسوزانه به کشور دارد، باید همه همت خود را برای بهبود وضعیت اقتصاد صرف کند. از این‌رو تمام مسئولان باید در جهت مردمی‌شدن اقتصاد تلاش کنند. همچنین سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی بسیار بااهمیت و باارزش است، زیرا تحقق این سیاست‌ها هم برای مواجهه در صحنه بین‌الملل و هم رفع مشکلات مردم، کارساز است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اقتصاد مردمی کلید رفع مشکلات کشور است، گفت: اکثر دولت‌ها با این تفکر زمام امور را به دست می‌گیرند که مدیریت دولتی اقتصاد، مشکلات را رفع می‌کند، اما این موضوع قطعاً اشتباه است. از این‌رو مردمی بودن اقتصاد، ضامن استقلال اقتصاد کشور است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه شعار اصلی انقلاب عامل حرکت‌آفرینی و زنده بودن انقلاب بوده و باید آن را دنبال کنیم، تصریح کرد: اگر نگاه دلسوزانه برای حل مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، باید همبستگی ملی ایجاد شود، بنابراین دعواهای حیدری نعمتی نگاه دلسوزانه به امور کشور نیست، بلکه براساس نگاه انقلابی باید گذشت کرد تا نگاه جامعه به مسائل مهم اقتصادی معطوف شود.

وی با اشاره به تبعات و مشکلات پیرامونی وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم کشور در شرایط کنونی این وابستگی است، البته در چند وقت اخیر، تلاش‌هایی صورت گرفته تا وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته و به مرور زمان قطع شود و درآمدهای نفتی به بخش عمران سرازیر و بودجه جاری از منابع دیگر که غیرنفتی هستند، تامین شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به دسیسه برخی کشورهای منطقه برای کاهش جهانی قیمت نفت تاکید کرد: دشمنان بدانند که با اینگونه اقدامات مذبوحانه نمی‌توانند ایران را از آرمان‌های خود دور سازند.

شکست تحریم های غرب

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید