شکل وحدت اصولگرایان

در حالی که زمان زیادی تا انتخابات اسفند ماه باقی نمانده است خبرهای جدیدی در مورد شکل وحدت اصولگرایان مطرح شده است .
در تازه ترین تحول دراین مورد مرتضی آقا تهرانی گفته است : ما از ابتدا با سه ضلع پایداری، موتلفه و ایثارگران کار را شروع کردیم و امروز آقایان حدادعادل و باهنر هم در جلسات ما شرکت می‌کنند؛ البته ۸ نفر هستیم که در این جلسات با یکدیگر کار می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم این جلسات را توسعه دهیم.
وی در پاسخ به این سئوال که تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان در چه مرحله‌ای است، گفته است: جلساتی که ما برگزار می‌کنیم همان شورای هماهنگی اصولگرایان است و اسم آن خیلی مهم نیست و دنبال نام‌گذاری هم نیستیم و بیشتر می‌خواهیم امکانی فراهم شود که بتوانیم با یکدیگر بنشینیم و صحبت کنیم و به نقاط خوبی برسیم.

دبیر کل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه قاطبه دوستان اصولگرا بر روی اصولی که به آن اشاره کردم به توافق رسیده و پای آن ایستاده‌اند، اظهار کرد: قصد داریم این جلسات را توسعه دهیم و اگر افراد دیگری هم حاضر به همکاری باشند، دریغ نخواهیم کرد.

آقاتهرانی در پایان گفت: اگر بتوانیم به خوبی جلو برویم، امیدواریم که به یک لیست واحد برای انتخابات برسیم.وی با بیان اینکه امیدوارانه موضوع انتخابات را پیش می‌بریم، افزود: البته عده‌ای از همان روز اول که هنوز با دوستان اصولگرا نشست‌هایی را برگزار نکرده بودیم، می‌گفتند جبهه پایداری زیر میز توافقات اصولگرایان می‌زند، اما هرگز این طور نیست. اگر بر اساس اصول با یکدیگر حرف بزنیم و حتی قرارداد هم بنویسیم، در نهایت آنهایی که زیر میز می‌زنند مشخص خواهند شد.
مرتضی آقاتهرانی در حالی این سخنان را مطرح کرده است که پیش تر قاضی زاده هاشمی از اعضای ارشد جبهه پایداری به خبرنگار مثلث آنلاین گفته بود :
«وقتی پایداری پذیرفت که وارد وحدت با آن ابعاد سه گانه شود قبول کرد که با همه اصولگرایان وارد گفتگو شود. در مقابل من شنیدم که یک عده ای از آن طرف گفتند “ما با پایداری نمی توانیم کنار بیاییم بنابراین به این شرط وارد ائتلاف انتخاباتی با اصولگرایان می شویم که پایداری نباشد.عده ای هم گفتند “به شرطی وارد ائتلاف اصولگرایان می شویم که آیت الله مصباح نباشد” اما از طرف پایداری شرطی برای وحدت گذاشته نشده است و بعید هم می دانم که آقای حسینیان نیز شرط گذاشته باشد در واقع او از مانع ائتلاف میان اصولگرایان خبر داده است یعنی اگر فلانی نباشد یا خودش را کنار بکشد وحدت اتفاق می افتد. البته یادآور می شوم آقای حسینیان از اعضای پایداری بود که به ریاست مجلس آقای لاریجانی در مجلس هشتم رأی داد.»
وی همچنین گفته بود :«تا اینجایی که من خبر دارم پایداری شرطی درباره اینکه کسی در جمع ائتلاف نباشد نگذاشته است اما یک عده ای شاید شرطی گذاشته باشند که مانع از اتفاق وحدت شده باشد.»
در تحولی دیگر در این مورد یک عضو جمعیت ایثارگران به مثلث آنلاین گفته است که ائتلاف اصولگرایان تا ۲۱ آذر نهایی می‌شود. یوسف پور به خبرنگار ما گفته است که جلسات آیت الله موحدی کرمانی، آیت الله یزدی و آیت الله مصباح به طور مرتب انجام می شود و تشکل های سیاسی هم براساس رهنمودهای آنها نشست های خود را دارند و مسیر ائتلاف و همگرایی پیش می رود.

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید