شیوه درست انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز کنکور

شیوه درست انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز کنکور
مثلث آنلاین: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه انتخاب رشته‌های تضمینی که تبلیغ آن این روزها شنیده می‌شود صحیح نیست، گفت: داوطلبان آزمون سراسری می‌توانند از طریق نرم‌افزار سازمان سنجش انتخاب رشته کنند.

 ‌ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه برگزاری نوزدهمین المپیاد دانشجویی در جمع خبرنگاران، گفت: ‌داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری می‌توانند از طریق نرم‌افزار مجازی سازمان سنجش اقدام کنند.

وی افزود: این نرم افزار به داوطلب امکان می‌دهد که از وضعیت خود مطلع شده و رشته‌های مورد نظر را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهد.

خدایی گفت: با توجه به وضعیت دانشگاه‌ها در سال جاری انتخاب رشته‌های تضمینی معنایی ندارد.

وی همچنین در رابطه با کاهش ظرفیت رشته‌های پزشکی اظهار داشت: سال گذشته در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ظرفیت ۷ هزار و ۳۰۰ نفر بود که امسال در ابتدا ۵ هزار و ۹۰۰ نفر از سوی وزارت بهداشت اعلام شد ولی پس از آن ۳۰۰ نفر به این تعداد اضافه شد که در حال حاضر ظرفیت ۶ هزار و ۱۰۰ نفر است یعنی نسبت به سال گذشته هزار نفر کاهش داشته‌ایم.

خدایی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد گفت: انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ۲۱ مرداد تا آخر شهریور انجام می‌شود.

به گفته وی ۹۸ درصد ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرش بدون آزمون است.

* ارائه تسهیلات به نفرات برتر المپیاد دانشجویی کشور

رئیس سازمان سنجش با اشاره به برگزاری نوزدهمین المپیاد دانشجویی کشور در دانشگاه تربیت مدرس گفت: سه نفر برتر تمام رشته‌ها عضو بنیاد ملی نخبگان می‌شوند و تسهیلات این بنیاد مانند بورس، معافیت سربازی و … شامل آنها خواهد شد.

وی افزود: همچنان ۱۵ نفر اول نیز می‌توانند بدون آزمون وارد مرحله کارشناسی ارشد شوند.

وی ادامه داد: نتایج آزمون رشته‌های شیمی، ریاضی و آمار هفته آینده اعلام می‌شود تا نفرات برتر بتوانند در آزمون بین‌المللی که از ۲۵ تا ۳۰ مرداد در شیراز برگزار می‌شود شرکت کنند.

شیوه درست انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز کنکور

، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید