طرح ترافیک و زوج وفرد تا۲۹ اسفند ادامه دارد

طرح ترافیک و زوج وفرد تا۲۹ اسفند ادامه دارد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه طرح زوج و فرد کماکان به قوت خود باقی است، گفت: طرح ترافیک و زوج و فرد تا روز پنجشنبه ۲۹ اسفند در تهران اجرا می‌شود.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام برنامه‌های ترافیکی چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه آخر سال از ادامه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد تا پایان ۲۹ اسفند ماه خبر داد و گفت: در نیمه دوم اسفند به دلیل خریدهای نوروزی شهروندان شاهد افزایش بالای میزان سفرهای درون شهری تهرانی‌ها و حتی شهرستان‌های تهران هستیم ، براین اساس از ۱۵ اسفند آماده باش ۱۰۰ درصد نیروهای راهور برای ارائه خدمات آغاز شده است.

وی همچنین اظهار کرد: برای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه آخر سال نیز تدابیر لازم جهت هماهنگی و کنترل ترافیک انجام شده و با توجه به اینکه در پنجشنبه و جمعه آخر سال روزانه یک میلیون مراجعه به بهشت زهرا(س) خواهیم داشت، تدابیر لازم جهت برنامه‌های ترافیکی انجام شده است.

شناسایی بیش از ۸۰ نقطه ترافیکی تهران

رحیمی با بیان اینکه طرح ترافیک و زوج و فرد کماکان تا ۲۹ اسفند ادامه دارد، گفت: با توجه به اینکه بیشترین میزان ترافیک در بعدازظهرهای تهران است توصیه می‌شود خانواده‌ها در طول روز – از ساعت ۸ الی ۱۵ – خریدهای خود را انجام دهند تا علاوه بر کاهش بار ترافیکی عصرگاهی، با مشکل ترافیکی و ازدحام مواجه نشوند.

وی همچنین به آنها توصیه کرد: در صورتی که از خودروی شخصی برای خرید استفاده می‌کنند به صورت انفرادی خرید نکنند تا شاهد ترافیک کمتری باشیم.

به گفته رحیمی در ایام نوروز بیش از ۸۰ نقطه ترافیکی پایتخت شناسایی شده است و تدابیر لازم جهت کاهش ترافیک این نقاط پیش‌بینی و انجام می‌شود براین اساس علاوه بر ۱۶۰ دوربین در سطح شهر، ۸۰ دوربین لیزرگان نیز سرعت خودروها را کنترل خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور تهران در خاتمه شماره تماس‌های ۱۲۰ و ۱۱۰ را پل ارتباطی میان شهروندان و پلیس راهنمایی رانندگی عنوان کرد.

طرح ترافیک و زوج وفرد تا۲۹ اسفند ادامه دارد

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید