طلسم ۱۶ ساله شکسته شد/حسن یزدانی صاحب مدال طلای المپیک شد

طلسم ۱۶ ساله شکسته شد/حسن یزدانی صاحب مدال طلای المپیک شد

حسن یزدانی با رسیدن به فینال یکی دیگر از مدال های کشورمان در المپیک را قطعی کرد. آمار او در راه رسیدن به فینال انقدر خوب بود که حالا همه فقط با طلای او راضی خواهند شد. یزدانی بدون اینکه امتیازی به حریفان بدهد با یک رکورد فوق العاده به فینال رسید. البته قبل از او رسول خادم هم این تجربه را داشته که بدون امتیاز دادن ، قهرمان المپیک شده است.اما شگفتی سازی او فقط در همینجا خلاصه نمی شود. ‏⁧حسن یزدانی ⁩با ثبت رکورد ۹ دقیقه از مجموع ۱۸ دقیقه در سه بازی، سریعترین تایم رسیدن به فینال را در تاریخ المپیک (کشتی) به ثبت رساند.
طلسم ۱۶ ساله شکسته شد
حسن یزدانی صاحب مدال طلای المپیک شد
نماینده کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم با پیروزی در دیدار فینال بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو نخستین مدال طلای کشتی آزاد را کسب کرد تا طلسم ۱۶ ساله در این رشته شکسته شود.
تصویر حسن یزدانی صاحب مدال طلای المپیک شد
به گزارش جام جم آنلاین، حسن یزدانی در فینال رقابتهای وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف «انور گدیوف» از روسیه رفت و توانست با نتیجه ۶ بر ۶ به پیروزی برسد و قهرمان شود. این مدال طلا پس از ۱۶ سال برای کشتی آزاد به دست آمد.
به این ترتیب کاروان ورزشی ایران از رده ۳۴ با ۱۰ پله صعود به رده ۲۴ رسید و توانست به سومین طلای خود برسد.
ایران با ۳ طلا و ۴ برنز در رده ۲۴ جهان قرار دارد.
آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در بازیهای المپیک را علیرضا دبیر در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی کسب کرد که حسن یزدانی بعد از ۱۶ سال دوباره موفق به این افتخار شد.

طلسم ۱۶ ساله شکسته شد/حسن یزدانی صاحب مدال طلای المپیک شد

حسن یزدانی,طلای کشتی آزاد در المپیک,قهرمانی حسن یزدانی,کشتی آزاد,طلای وزن ۷۴ کیلوگرم,رکوردشکنی حسن یزدانی,سریعترین زمان رسیدن به فینال,رکورد تاریخ المپیک

، ، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید