قربانیان اسیدپاشی اصفهان چه کسانی بودند؟

قربانیان اسیدپاشی اصفهان چه کسانی بودند؟

پس از اینکه تعدادق قربانیان اسیدپاشی در اصفهان به چهار نفر رسید، جانشین فرمانده نیروی انتظامی امروز اعلام کرد که به طور ویژه به موضوع اسیدپاشی اصفهان رسیدگی خواهد شد.
قربانیان دختران و زنان راننده‌ای بودند.در اولین اظهارات قربانیان این حادثه از سوی نیروی انتظامی دو نفر اعلام شده بود اما ایسنا خبر داد که پیگیری‌های او نشان می‌دهد که تعداد قربانیان بیش از این است.
ندا ۲۷ ساله یکی از قربانیان این حادثه است که پدرش حالا همه کار و زندگی‌اش را رها کرده تا در تهران پیگیر عمل جراحی دخترش باشد. او درحالی که در کنار خیابان در اتومبیلش نشسته بود مورد حمله قرار گرفته و صورتش با اسید توسط موتورسواری سوزانده می شود.
پدر ندا به شدت ناراحت است. او شایعاتی که در مورد بی‌حجابی دخترش مطرح می شود را رد می‌کند. مهمترین موضوع در زمینه اسیدپاشی زنجیره‌ای اصفهان نیز همین است. برخی از رسانه‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی با مطرح کردن این گزینه که اسیدپاشی اصفهان ریشه در مبارزه با بدحجابی توسط عناصری که مشخص نیست چه کسانی هستند، دارد. اما پدر ندا این موضوع را رد می‌کند و می گوید: آنها که به دخترم تهمت بی حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند. ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است. همیشه وقتی می‌خواستم به دخترم پول دهم زیر جانمازش می‌گذاشتم. او کسی نبود که در قید و بند حجاب نباشد این را همسایه‌ها، فامیل و آشنایان همه شاهد هستند.»
مریم- د یکی دیگر از قربانیان اسیدپاشی است. یک موتورسوار نزدیک به دو لیتر اسید از شیشه پایین ماشین و سمت راننده به صورت، دست، پا و همه بدنم پاشید.
مریم یکی از قرنیه‌های چشمش را از دست داده، بخشی از سرش سوراخ شده و بدنش به طرز وحشتناکی آسیب دیده است.
مریم نیز ماجرای اسیدپاشی به زنان با انگیزه بدحجابی را رد می‌کند. او گفته: من در یک خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام و هیچ وقت به خود اجازه نداده‌ام که با پوشش نامناسب از منزل بیرون بیایم. من آن روز فرم دانشگاه را به تن داشتم.
سارا- ق در حالی که مشغول پارک خودروی سمند خود در حوالی خیابان مهرداد اصفهان است، شیشه سمت چپ را تا نیمه پایین می‌کشد که ناگهان احساس گرمایی شدیدی در سمت چپ صورت خود می‌کند… او ۲۵ ساله و متاهل است که برای مراجعه به دندانپزشکی از خانه خارج شده بود.
سریال اسیدپاشی در اصفهان از دو هفته پبش آغاز شده بود. مسئولان انتظامی استان انگیزه‌های شخصی را برای این موضوع مطرح می‌کنند. اما قربانیان جملگی معتقدند که با کسی خصومت شخصی نداشتند. علی همسر سارا نیز موضوع بدحجابی در مورد همسرش را همچون سایرین رد می‌کند. این زن جوان ٢۵ ساله نیمی از صورتش را در اثر این حادثه از دست داده است.
در این رابطه سرهنگ ستار خسروی، رییس پلیس اگاهی استان اصفهان امروز خبر داد که به سرنخ‌های خوبی از مجرمان دست پیدا کرده است. وی ارتباط مجرم یا مجرمان به گروه‌های خاص را رد و با تأیید اینکه حملات توسط یک شخص انجام شده، اطلاع رسانی‌های بیشتر در این خصوص را موکول به بررسی حوادث در کمیسیون اطلاع رسانی استان کرد.
همچنین سردار اشتری جانشین فرماندهی نیروی انتظامی نیز با تایید چهارمورد اسیدپاشی در اصفهان خبر فرمانده انتظامی استان را تایید کرد و گفت که افرادی در این زمینه بازدداشت شده‌اند.
وی  ادامه داد: افراد مورد هدف، از گروه یا قشر خاصی نبوده‌اند و افراد متعددی مورد هدف قرار گرفته‌اند.
هنوز بررسی‌ها به طور کامل انجام نشده است. در این میان بازار گمانه‌زنی‌ها، شایعات و غرض‌ورزی‌ ‌ها داغ‌بوده و روز به روز گسترش پیدا می‌کند. خانواده قربانیان در شرایطی سختی قراردارند که علاوه بر رویارویی با مشکلات درمانی این قربانیان مجبورند پیگیری شایعات نیز باشند.
هر کس از هرجا حرفی می‌زند. مهمترین گمانه تاکنون این است که این اسیدپاشی با نیت مبارزه با بدحجابی انجام شده است. گمانه‌ای که به نظر می رسد تعمدا از سوی رسانه های خارج از کشور مطرح می شود تا جو روانی را در داخل کشور آشفته کند. در این شرایط به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی سریع، دقیق و بدون پرده‌پوشی نیروی انتظامی می‌تواند راه‌گشا بوده و آرامش را به جامعه باز گرداند.

قربانیان اسیدپاشی اصفهان چه کسانی بودند؟

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید