لزوم حمایت از بخش کشاورزی تأکید بر تقویت بنیان‌های کشاورزی کشور

لزوم حمایت از بخش کشاورزی تأکید بر تقویت بنیان‌های کشاورزی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی با اشاره به جایگاه تولید و تامین محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه در اسناد بالادستی کشور تصریح کرد: کشاورزی از پرریسک‌ترین فعالیت‌های اقتصادی است و در همه جای دنیا مورد حمایت ویژه دولت‌هاست بر این اساس انتظار می‌رود، در کشور ما نیز بخش کشاورزی از حمایت‌های ویژه برخوردار شود.

وزیر جهادکشاورزی در نخستین جلسه شورای مدیران این وزارت در سال ۹۳ ، بخش کشاورزی را از مخاطبان اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان و تاکید کرد: ضروری است به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی با رویکرد “فرصت سازی” برای بخش کشاورزی کشور نگاه شود.

محمود حجتی از مدیران این وزارت خواست تا برنامه‌های اجرایی حوزه‌های کاری خود در زمینه تحکیم بخشی و پایدار سازی بنیان‌های کشاورزی و تامین نهاده‌های اساسی تولیدات کشاورزی با محوریت تولید ملی و براساس اصول کشاورزی پایدار رابه فوریت تهیه و ارایه کنند.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به جایگاه تولید و تامین محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه در اسناد بالادستی کشور تصریح کرد: کشاورزی از پرریسک‌ترین فعالیت‌های اقتصادی است و در همه جای دنیا مورد حمایت ویژه دولت‌هاست، بر این اساس انتظار می‌رود، در کشور ما نیز بخش کشاورزی از حمایت‌های ویژه برخوردار شود.

در ادامه این نشست و پس از گزارش معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری درباره وضعیت خشکیدگی درختان بلوط جنگل‌های زاگرس، وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: موضوع خشکیدگی درختان زاگرس باید به صورت یک پروژه ملی و با مجری، اعتبارات و سازمان کار مشخص پیگیری شود.

وی افزود: باید همه تلاش مان را برای برطرف کردن این مشکل به کار بگیریم و در این ارتباط از تجارب و دانش همه صاحبان اندیشه و نهاد‌ها در داخل و خارج از کشور بهره‌ ببریم.

وزیر جهادکشاورزی همچنین در این نشست با اشاره نامگذاری سال ۹۳ با عنوان “اقتصاد، فرهنگ، باعزم ملی و مدیریت جهادی” از سوی مقام معظم رهبری،بر انجام تلاش بیشتر و با انگیزه مضاعف از سوی مدیران و کارکنان این وزارت تاکید کرد و گفت: کار کشاورزی در بخش ستادی و پشتیبانی نیز مانند حوزه عملیاتی تولید به تلاش شبانه روزی نیاز دارد.

مهندس حجتی در ادامه با اشاره به آغاز فصل برداشت و خرید گندم کشاورزان در مناطق جنوبی کشور بر ضرورت آمادگی کامل بخش های مرتبط و انجام پشتیبانی های لازم در این زمینه تاکید کرد.

لزوم حمایت از بخش کشاورزی تأکید بر تقویت بنیان‌های کشاورزی کشور

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید