ماموریت آمریکا برای نجات آوارگان ایزدی

ماموریت آمریکا برای نجات آوارگان ایزدی

پنتاگون به دنبال ارزیابی‌های یک گروه آمریکایی در بیانیه‌ای گفت: ماموریت احتمالی آمریکا برای تخلیه ایزدی‌های گیر افتاده در کوهستان سنجار در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه هاآرتص، پنتاگون در این بیانیه افزود: این گروه ارزیابی کرده است که تعداد ایزدی‌های گیر افتاده در کوهستان سنجار از آنچه که پیش‌بینی می‌کردیم بسیار کمتر است. این ایزدی‌ها که نسبت به قبل در وضعیت بهتری به سر می‌برند، کماکان مواد غذایی و آب که از طریق هواپیماها برای آنها انداخته می‌شود را دریافت می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: براساس این ارزیابی، ماموریت تخلیه این آوارگان بعید به نظر می‌رسد. آمریکا تا جایی که لازم باشد به تامین کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهد داد.

بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا پیشتر گفت: اگر مشاوران نظامی آمریکا پیشنهاد کنند، واشنگتن برای کمک به نجات آوارگان ایزدی، نیروهای زمینی به عراق اعزام خواهد کرد.

وی افزود: این در حالی است که این نیروهای زمینی تنها به ماموریت بشردوستانه برای کمک به ایزدی‌ها می‌پردازند نه مبارزه با شبه‌نظامیان داعش.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا استقرار مجدد نیروهای کشورش برای مبارزه در خاک عراق را رد کرده است.

۱۳۰ نیروی آمریکایی دیگر روز سه‌شنبه برای انجام ماموریتی موقت در راستای ارزیابی این بحران انسانی که ایزدی‌ها با آن مواجه هستند و همچنین ارزیابی گزینه‌ها برای خروج امن آنها وارد عراق شدند.

چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا گفت: اعزام این نیروها به معنای انجام عملیات نظامی در عراق نیست. ما به انجام عملیات نظامی به همان ابعادی که قبلا در عراق داشتیم بازنمی‌گردیم.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به خبرنگاران گفت: این نیروهای اعزام شده ارزیابی‌های بسیار سریع و مهمی را انجام می‌دهند چراکه ما ضرورت تلاش برای خروج آوارگان ایزدی از این کوهستان را درک می‌کنیم.

ماموریت آمریکا برای نجات آوارگان ایزدی

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا http://isna.ir/

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید