مخالفت جامعه روحانیت با حضور هاشمی

درحالی که در چند روز گذشته بحث حضور داشتن و یا نداشتن هاشمی رفسنجانی در لیست جامعه روحانیت مبارز به طور گسترده‌ای مطرح شده است، این ابهام وجود دارد که در صورت این اتفاق رفتار هاشمی چه خواهد بود.

همچنین از سوی دیگر شاهد اخباری در باره اصل تایید صلاحیت هاشمی در انتخابات هستیم. اولین بار خبر عدم حضور هاشمی رفسنجانی در لیست جامعه روحانیت را خبرگزاری موج منتشر کرد که از سوی سخنگوی شورای نگهبان تکذیب شد.

در همین حال بار دیگر بحث حمایت از جامعه روحانیت از هاشمی رفسنجانی مطرح شده است. برخی رسانه‌ها در این باره گمانه زنی کردند که جامعه روحانیت از هاشمی حمایت نخواهد کرد. امروز نیز آقای ابراهیان از اعضای این جامعه به خبرگزاری فارس گفته: «برخی از اعضای جامعه روحانیت مبارز به دلیل مواضع آقای هاشمی رفسنجانی با حضور ایشان در لیست جامعه روحانیت مخالف هستند.»

با این وضعیت موضع‌گیری هاشمی رفسنجانی پس از اعلام تایید صلاحیت‌های از اهمیت زیادی برخوردار است. دو سال در اینباره مطرح است: اول: واکنش هاشمی در صورت رصد صلاحیت چه خواهد بود؟

دوم: اگر جامعه روحانیت مبارز از هاشمی حمایت نکند واکنش او چگونه است. آیا لیست جداگانه منتشر می‌کند؟

هاشمی پیشتر در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفته بود که «هیچ وقت در انتخابات لیست جداگانه نداده است» اما این در وضعیتی بود که او همیشه در لیست جامعه روحانیت قرار داشت.

به نظر می‌رسد هاشمی رفسنجانی در انتظار لیست تایید صلاحیت‌شدگان شورای نگهبان است تا از آنها در انتخابات مجلس خبرگان اسفندماه پیش رو حمایت کند. این را در همان مصاحبه نیز تایید کرده و گفته: «از کسانی که نظر داریم، وقتی نامزد شدند و از فیلتر گذشتند، حمایت می‌کنیم.»

به این ترتیب می‌توان گفت آقای هاشمی خود را برای اتفاقات پیش رو آماده می کند تا در صورت تصمیم جامعه روحانیت مبارز مبنی بر عدم حضور  وی، لیست جداگانه‌ای را منتشر کند.

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید