مذاکرات هسته ای ایران و امریکا در ژنو

مذاکرات هسته ای ایران و امریکا در ژنو
۱۳۹۳\۰۶\۱۳ – ۴:۱۰ PM
مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا با حضور معاونان وزارت امور خارجه دو کشور امروز پنجشنبه در ژنو آغاز شد.
واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ویلیام برنزو وندی شرمن معاونان وزیر خارجه آمریکا در هیئت آمریکایی امروز پنجشنبه در مذاکرات حضور دارند و این گفتگوها دو روز به طول خواهد انجامید.عباس عراقچی یکی از مذاکره کنندگان ایران نیز در این گفتگوها شرکت دارد.

پس از آنکه ایران و ۱+۵ نتوانستند اختلافات خود را برای حل مساله هسته ای تا بیستم ژوئیه برطرف کنند این دومین بار است که مذاکرات ایران و آمریکا برگزار می شود.

 نشست ایران و سه کشور اروپایی در وین


سخنگوی کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم اعلام کرد که نشست دوجانبه ایران و سه کشور اروپایی در وین برگزار می شود.به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از وین, مایکل مان سخنگوی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که نشست دو جانبه ایران و سه کشور اروپایی (آلمان,فرانسه و انگلیس ) در یازده سپتامبر (۲۰ شهریور)  در سطح مدیران سیاسی در وین برگزار می شود.

مایکل مان همچنین اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در ۱۸سپتامبر در نیویورک برگزار می شود.

ایران، آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه ۲۴ نوامبر را بعنوان مهلت زمانی جدید برای گفتگو درباره دستیابی به توافقنامه ای جامع تعیین کرده اند.


دور بعدی گفتگوها میان ایران و ۱+۵  بیست و هفت شهریور در نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.
، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید