معلم ایرانی سازنده روبات

معلم ایرانی سازنده روبات

آسوشیتدپرس نوشت اکبر رضایی، معلم ایرانی مبتکر و سازنده روباتی انسان نماست که به دانش آموزان دوره ابتدایی، نمازهای یومیه را آموزش می دهد.

شبکه خبری تلویزیونی آسوشیتدپرس گزارشی از معلم ایرانی سازنده روبات انسان نمای آموزشگر نماز تهیه کرده که در نوع خود جالب و دیدنی است.

اکبر رضایی معلم دینی و قرآن دانش آموزان مدرسه ای ابتدایی در ورامین است که که چند ماهی دوره های ساخت روبات را فراگرفته و پس از آن روباتی انسان نما ساخته که به دانش آموزان نماز خواندن یاد می دهد.

رضایی گفته است: پس از آنکه دیدم دانش آموزان دختر این مدرسه، با عشق و علاقه فراوان، با عروسک هایی که آواز می خوانند و می رقصند، بازی می کنند، به این فکر افتادم که روباتی طراحی کنم و بسازم که در آن به جای خواندن آواز و آموزش حرکات موزون، آیات قرآن را تلاوت کند و نماز خواندن را آموزش دهد.

رضایی به خبرنگار تلویزیون آسوشیتدپرس گفته است: نام این روبات را “ولدان” برگزیده ام که نامی قرآنی است و به کودکان بهشتی اطلاق می شود.

وی با بیان اینکه از زمانی که کودکان و دانش آموزان این مدرسه با “ولدان” آشنا شده اند، تلاش می کنند تا نمازهای خود را مرتب به جا آورند، افزود: زمانی که این روبات را با خود به کلاس درس می آورم، شادی و شعف را در چهره دانش آموزانم می بینم که با چه عشق و علاقه ای به فراگیری نماز روی می آرند.

معلم ورامینی دینی و قرآن، از تلاش برای ثبت اختراع خود در اداره ثبت اختراعات خبر داده است.

معلم ایرانی سازنده روبات

 

منبع خبر: مثلث http://mosalas.ir/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید