موانع احداث شهرک‌های حمل‌و‌نقل رفع می‌شود

موانع احداث شهرک‌های حمل‌و‌نقل رفع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران، حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران به همراه رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالای کشور از شهرک حمل و نقل کالای تهران بازدید کردند.

شهرکی ثانوی در این بازدید به نقش مؤثر احداث شهرک‌های حمل و نقل در افزایش کارایی و بهره‌وری در حمل و نقل جاده‌ای کالا اشاره کرد و گفت: شهرک حمل و نقل با خارج کردن کامیون‌ها از جریان ترافیک شهری به سالم سازی محیط و تامین بهداشت روانی و سلامت تردد درون شهرها کمک کرده، از اتلاف وقت رانندگان جلوگیری و ارایه خدمات مورد نیاز به رانندگان و کامیون داران را تسهیل می‌کند.

وی استفاده مدیریت بهینه بر امکانات موجود و توسعه ظرفیت‌ها در بخش حمل و نقل را از عمده اهداف سازمان در رشد و تعالی این بخش برشمرد و گفت: با احداث این شهرک امکان اعمال مدیریت منسجم بر سیستم‌های حمل و نقل جاده‌ای به راحتی فراهم شده و ضریب امنیت جابه‌جایی کالا افزایش می‌یابد.

در این بازدید همچنین حسین احمدی زاده، هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالا گزارشی از تاریخچه احداث شهرک حمل و نقل تهران ارایه کرد.

وی گفت: شهرک حمل و نقل تهران در زمینی بالغ بر ۳۰۰ هکتار در جنوب شهر تهران و در مجاورت با جاده قدیم قم قرار گرفته و درمجموع فعالیت ۳۰۰ شرکت حمل و نقلی استان تهران در آن پیش بینی شده است.

احمدی‌زاده افزود: با توجه به اینکه بیش از ۲۲ سال از خرید زمین شهرک گذشته است ولی به دلیل وجود موانع زیاد و بهره برداری شهرک به تاخیر افتاده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر فاز یک شهرک با استقرار ۷۰ شرکت و موسسه حمل و نقلی آماده بهره برداری است، اما به دلیل آماده نشدن رمپ ورود و خروج که جزو نقاط حادثه خیز است نمی توان فعالیت کرد.

در این بازدید‌ حمیدرضا شهرکی ثانوی، ‌قول مساعد برای همکاری و تعامل در راستای رفع مشکلات پیش روی احداث شهرک حمل و نقل داد.

انتهای پیام/م

 

منبع خبر: خبرگزاری فارس http://www.farsnews.com/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید