ناداوری آشکار در کشتی فرنگی

ناداوری آشکار در کشتی فرنگی

نابلد‌ترین کشتی‌‎دوستان هم اگر شش دقیقه کشتی نفس‌گیر امروز سعید عبدولی و جی هیون جونگ را در نیمه‌نهایی وزن ۷۱ کیلو‌ بازی‌های آسیایی اینچئون می‌دیدند، رأی به پیروزی مطلق کشتی‌گیر دوست داشتنی اندیمشکی می‌دادند؛ اما گویا «ناداوری» نامی است که قرار است در بزرگ‌ترین آوردگاه‌ها همواره با تیتر اخبار مسابقات عبدولی درآمیزد تا رسانه‌ها بنویسند «عبدولی باز هم قربانی ناداوری شد».

به گزارش «تابناک»، نام سعید عبدولی همیشه ما را به یاد اشک‌های او در فینال المپیک لندن می‌اندازد؛ جایی که مافیای کشتی، مانع از رسیدن چهارمین مدال طلای کاروان ایران شد تا سهم فرنگی‌کاران ایرانی از المپیک لندن سه طلا باشد؛ اما نه سعید عبدولی و نه بدبین‌ترین هودار کشتی هم فکرش را نمی‌کرد، ‌دو سال بعد فاجعه‌ای بد‌تر از فینال المپیک برای این کشتی‌گیر دلیر ایرانی پیش بیاید! شاید ارزش مدال طلای بازی‌های آسیایی به مراتب پایین‌تر از طلای المپیک باشد، ولی آنچه امروز در مسابقه نیمه نهایی کشتی فرنگی روی داد، موجب شد تا سال‌ها همه مسابقه عبدولی و جی‌هیون‌جونگ را همچون نماد ناداوری، ظلم و بی‌عدالتی دنیای کشتی به‌ یادها بسپارند؛ لکه ننگی که تا سال‌ها از دامن کشتی دنیا پاک نخواهد شد.

سال‌ها بعد اگر برای کسی تعریف کنیم که روزی یک کشتی گیر ایرانی پنج بار فن فیتو را روی حریفی اجرا کرد و پس از آن هم پشت حریف را به تشک چسباند تا دست داور به معنی ضربه فنی بالا برود، ولی در پایان این دست حریفش بود که ‌به عنوان برنده کشتی بالا رفت، شاید گمان کند ‌داستانی تخیلی را برایش تعریف می‌کنیم؛ اما آنچه در شش دقیقه کشتی امروز گذشت، پر بود از لحظاتی باورنکردنی و تعجب‌برانگیز که تنها از داوران کشتی بر‌می‌آمد تا به سادگی چشمشان را بر ضربه فنی و پنج فیتوی عبدولی ببندند و کشتی‌گیر میزبان را به فینال برسانند.

هرچند امروز جی هیون جونگ، مانند المپیک لندن یک قهرمانی دیگر به قهرمانی‌هایش در دنیای کشتی افزود، هیچ گاه آن ثانیه‌هایی را که دست و پایش مدام در هوا و در جهت‌های گوناگون می‌چرخید و اسیر فیتوهای عبدولی شده بود، فراموش نمی‌کند. شاید همین هم موجب شده بود که وقتی روی سکو‌ رفته بود، به شدت به عبدولی اصرار می‌کرد تا ‌روی سکو بیاید.

دنیای کشتی این لکه ننگ را تا سال‌ها فراموش نخواهد کرد+ویدئو

کشتی امروز عبدولی نشان داد، ‌بی‌شک او آماده‌ترین کشتی‌گیر این روزهای ۷۱ کیلوگرم جهان است که قهرمان المپیک زیر دستانش مانند موم نرم است. حتی اگر داوران با زیر پا گذاشتن شرافتشان دست کس دیگری را بالا ببرند.کاروان ورزشی ایران امروز با درخشش قهرمانانش طلاباران شد؛ اما شاید در میان همه این مدال‌ها، برنز سعید عبدولی، جایگاه متفاوت‌تری داشته باشد؛ جایگاهی که او کشتی‌های زیبای امروزش را تا سال‌ها در ذهن کشتی‌دوستان ایرانی جاودانه کند.

ناداوری آشکار در کشتی فرنگی
، ، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید