نجات دریاچه ارومیه هدفی مهم و ملی است

نجات دریاچه ارومیه هدفی مهم و ملی است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه، گزارش های ارایه شده ازسوی دبیرخانه کارگروه را خوب و امیدوارکننده توصیف کرد و افزود: نجات دریاچه ارومیه هدفی مهم و ملی است و دولت با جدیت همه توان علمی و اجرایی کشور را به کمک دریاچه ارومیه آورده است.

معاون اول رییس جمهور افزود: برای احیای دریاچه ارومیه از مجموعه دانشگاهی کشور، صاحب نظران و اساتید داخلی و خارجی استفاده شده که لازم است مردم از این موضوع اطلاع پیدا کنند و بدانند که نجات دریاچه ارومیه موضوعی فراموش شده نیست و دولت در این مسیر از حساسیت و اراده جدی برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دکتر روحانی تاکید ویژه ای نسبت به احیا و نجات دریاچه ارومیه دارد، گفت: رییس جمهور تا کنون چندین بار موضوع دریاچه ارومیه را پیگیری کرده اند که این نشان از عزم جدی دولت برای احیاء دریاچه ارومیه دارد.

وی با بیان اینکه ممکن است عده ای اینگونه القاء کنند که دریاچه ارومیه قابل احیا نیست خاطرنشان کرد: حتی اگر به این نتیجه برسیم که برای احیای دریاچه ارومیه به منابع مالی دیگری غیر از بودجه های اختصاص داده شده نیاز داریم، حتما برای این موضوع برنامه ریزی خواهیم کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به طرح ها و راه کارهای ارایه شده برای نجات دریاچه ارومیه، از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست برای تامین منابع مالی لازم در جهت اجرای این طرح ها برنامه ریزی کند تا در سال جاری بتوانیم وارد فاز اجرایی احیاء دریاچه ارومیه شویم.

در این جلسه که با حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، استانداران آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان تشکیل شده بود، کلانتری مجری و مدیر اجرایی کارگروه نجات دریاچه ارومیه به ارایه گزارشی از اقدامات و برنامه ریزیهای صورت گرفته پرداخت.

کلانتری از همه دستگاهها و استانداریهای مرتبط به خاطر همکاری و همدلی در جهت احیای دریاچه ارومیه قدردانی کرد و افزود: همه بخشهای ذی ربط، توان و دانش خود را در اختیار ستاد قرار داده اند و هم اکنون ستاد به صورت تمام وقت و شبانه روزی نجات دریاچه ارومیه را به عنوان یک موضوع ملی دنبال می کند.

در این نشست ضمن معرفی ساختار ستاد احیای دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده، گزارشی از طرح های نوزده گانه تایید شده در جلسه هیات وزیران برای نجات دریاچه ارومیه ارایه شد و اعضای جلسه پیشنهادات و دیدگاههای خود را درخصوص این طرح ها مطرح کردند.

تسهیل و افزایش حجم آب ورودی به دریاچه، کنترل و کاهش برداشت از آب سطحی و زیرزمینی حوضه، اقدامات مطالعاتی و نرم افزاری و انتقال آب به تالاب های اقماری و جزایری از مهمترین اهداف طرح های نوزده گانه بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست همچنین گزارشی از سوی دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه در خصوص اولویت ها ، اقدامات و برنامه های در دست اجرای ستاد ارایه شد.

نجات دریاچه ارومیه هدفی مهم و ملی است

 

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید