نشست خبری سخنگوی دولت

نشست خبری سخنگوی دولت

سخنگوی دولت گفت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به ۱۸ هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش مثلث آنلاین، محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اعلام آماری درباره رقم پرداخت‌های دولت برای طرح‌های عمرانی در راستای تحرک‌بخشی به اقتصاد کشور و مشارکت در اقدام رشد سرمایه گذاری، اظهار کرد: طبق آخرین گزارش خزانه که برای ۲۸ آبان است، اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به ۱۸ هزارو ۵۲۷ میلیارد تومان رسیده است. این رقم نسبت به هفته قبل از آن که ۱۴ هزارو ۵۰۵ میلیارد تومان بود ۴ هزارو ۲۱ میلیارد تومان رشد داشته است. وی افزود: به این رقم باید عدد ۱۵۰۰ میلیارد تومان بابت طرح تملک دارایی‌هایی که برای پرداخت از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بودجه و ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران است، اضافه کنیم.
نوبخت در پاسخ به سوالی درباره هیات نظارت بر برجام، گفت: در شورای عالی امنیت ملی این اقدام صورت گرفت و ترکیب و چگونگی عملکرد آن اطلاع رسانی خواهد شد. این هیات در همان چهارچوبی که مقام معظم رهبری تصریح کردند و مصوبات شورای عالی امنیت ملی تشکیل خواهد شد. باید موضوع را به هیات نظارت واسپاری کنید.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه این هیات رسمی است و گزارش های خود را به رهبری ارائه خواهد داد، افزود: اگر از فردا هر کس به خودش اجازه دهد بگوید این نحوه اجرای برجام طبق چهارچوب نیست، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. ممکن است از فردا هر کسی که وارد کشور شود بگویند این نفوذی است! بگذریم که چه جانی از ما گرفته خواهد شد، اما مهمتر از آن سرمایه ها و سرمایه گذاری از کشور متواری خواهند شد. بعضی ها اتش به اختیار هستند! هم خودشان تشخیص می دهند و هم فتوا می دهند و هم وارد عمل می شوند! اگر هر مقامی مثل وزارت کشور اظهار نظر کند، برخی بگویند «او غلط کرده» دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. همه این ها را رهبری نظارت می کنند.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری که به جدیت دولت برای حمایت از برگزاری مراسم های مجوز دار در ورامین از یکسو و لغو مراسم دیگری در اندیمشک اشاره داشت و جویای برنامه دولت برای حمایت از میتینگگ های انتخاباتی دارای مجوز بود، گفت: حادثه ورامین همانطور که اولین مورد نبود، اخرین هم نخواهد بود. تقابل دو سلیقه است. یک سلیقه اجازه می دهد همه افراد در چهار چوب قانون اساسی بتوانند نظر بدهند، ولی سلیقه دیگر نه. کما اینکه مخالفان دولت تا جایی که می توانند برنامه های خودشان را برگزار می کنند و هیچ مزاحمتی برایشان نیست. اما باید از این سو هم تحمل کنند تا نظرات مقابل آنها هم مطرح شود. وقتی برنامه ای قانونا مجوز دارد، مخالفت با آن مخالفت با شرع است. نباید اجازه دهیم جلوی ازادی بیان و ازادی نظر را بگیرند. موضع صریح و قطعی دولت این است که اگر کسی با آزادی بیان مخالفت کند جلوی او را خواهیم گرفت.

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید