راه اندازی خط آهن سمنان – یزد

راه اندازی خط آهن سمنان – یزد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه از احداث ایستگاه راه آهن در شهرک صنعتی سمنان خبر داد و گفت: مطالعات و کارهای اولیه و هماهنگی‌های لازم در این راستا صورت گرفته است و با احداث ایستگاه راه آهن در شهرک صنعتی سمنان، این منطقه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، علیرضا خسروی در نشست مشترک تعدادی از نمایندگان استان با مدیران صنعتی و اقتصادی استان سمنان در شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: سرمایه گذار در این بخش معرفی شده است و به زودی عملیات احداث ایستگاه راه آهن در شهرک صنعتی سمنان آغاز خواهد شد.

وی همچنین از آغاز مطالعات راه اندازی خط راه آهن سمنان – یزد خبر داد و گفت: کارخانه‌های فولاد در استان سمنان برای تهیه سنگ آهن و مواد اولیه خود مجبور بودند پس از سفارش کالا از یزد، مواد خود را از مسیر یزد – تهران – سمنان دنبال کنند، اما با راه اندازی راه آهن سمنان – یزد این مسیر کمتر و هزینه حمل مواد نیز کمتر خواهد شد.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه تصریح کرد: مشاور این طرح نیز انتخاب شده است و مطالعات راه اندازی خط آهن سمنان – یزد نیز در حال انجام است.

همچنین نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بستر‌های لازم برای توسعه و پیشرفت استان سمنان بسیار زیاد است، استان سمنان یک استان معدنی، صنعتی، گردشگری و دارای ظرفیت‌های مطلوب در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی و… است.

عبدالرحمان رستمیان ادامه داد: باید شاخص‌های توسعه استان را بررسی و ارزیابی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود به طور مطلوب و بهینه استفاده کنیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان باید به دنبال سرمایه گذار برود و آنها را جذب کند، حمایت‌های لازم برای جذب سرمایه گذار و تقویت بخش خصوصی باید صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه همدلی بخش خصوصی و دولتی در استان سمنان اگر از سایر استان‌ها بیشتر نباشد، کمتر نیست، گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان شدیداً به حمایت دولت نیاز دارند.

جمعه ای با گلایه از عدم حضور نمایندگان استان در جلسات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در استان سمنان گفت: نمایندگان استان سمنان با حضور در این جلسات و ارتباط موثر با فعالان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی می توانند مسائل و مشکلات آنها را لمس کنند و برای حل آنها در مجلس تصمیمات خوبی اتخاذ کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز گفت: تعداد زیادی از واحد‌های تولیدی و صنعتی در استان سمنان وجود دارند که منابع مالی خود را به صورت قطره چکانی تأمین می‌کنند و با مشکل نقدینگی پایین روبرو هستند.

راه اندازی خط آهن سمنان – یزد

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید