نگرانی آمریکا از وضعیت آزادی رسانه‌های روسیه

نگرانی آمریکا از وضعیت آزادی رسانه‌های روسیه

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه تصریح کرد که آمریکا عمیقاً از محدود شدن فضا برای رسانه‌های مستقل و آزاد در روسیه نگران است.

وی ادامه داد: مسدود شدن اخیر شبکه ریانووستی، تغییرات در مدیریت پایگاه لنتا و دیگر رسانه‌های خبری و تصمیم برای فیلتر کردن شماری از وب‌سایتها و وبلاگ‌های مستقل متأسفانه نمونه‌هایی از این شیوه مضر بوده است. سال گذشته، دولت روسیه قوانینی را به تصویب درآورده که محدودیت‌ها و سانسور علیه رسانه‌ها و پایگاههای اینترنتی تحمیل کرده است.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد: اینگونه اقدامات ابراز نظرات مخالف را خاموش می‌کند و فضا برای بحث مستقل را محدود می‌کند و گسترش نقال‌های تحت کنترل دولت را آشکارا اشتباه است را تسهیل می‌بخشد.

هارف اینگونه ادامه داد: آمریکا از حقوق اساسی آزادی بیان و تجمع افراد حمایت می‌کند. اینها حقوقی هستند که روسیه در قانون اساسی اش مندرج کرده است و بعنوان عضو شورای اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا و امضا کننده بیانیه‌های سازمان ملل، متعهد به حفاظت از این قوانین است.

نگرانی آمریکا از وضعیت آزادی رسانه‌های روسیه

منبع خبر: خبرگزاری فارس http://www.farsnews.com/

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید